רה"מ מאשר את הפרסום בכאן חדשות: 850 יחידות דיור בהתנחלויות יאושרו ימים לפני השבעת ביידן

ישראל תקדם בניית כ-850 יחידות דיור בשטחים

בין השאר יוקמו 100 יחידות דיור תקודם ביישוב טל מנשה, מקום מגוריה של אסתר הורגן שנרצחה בפיגוע בחודש שעבר. שר הביטחון גנץ הנחה לכנס בשבוע הבא את הגוף שמאשר בנייה בשטחים • אחרי שאישר בנייה בהתנחלויות: גנץ מקדם גם תוכניות בנייה פלסטיניות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יישוב שבות ביהודה ושומרון, סיפוח, החלת ריבונות
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

ימים לפני השבעתו של ג'ו ביידן לנשיא ארצות הברית, ישראל צפויה לאשר בשבוע הבא 850 יחידות דיור בהתנחלויות. כ-500 יחידות דיור יאושרו באיתמר, בבית אל, בשבי שומרון, באורנית ובגבעת זאב. כ-250 יחידות יאושרו באופן לא סופי במאחז נופי נחמיה. ראש הממשלה נתניהו אישר את הפרטים. גנץ מקדם גם תוכניות בנייה פלסטיניות. מדובר במאות יחידות דיור בוולג'ה ובחיזמה.

ביישוב טל מנשה, מקום מגוריה של אסתר הורגן שנרצחה בפיגוע בחודש שעבר, תקודם הקמתן של 100 יחידות דיור, אך גם הן לא יאושרו סופית. שר הביטחון גנץ הנחה לכנס בשבוע הבא את הגוף שמאשר בנייה בשטחים - מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד ביקר את ההחלטה: "‏זה צעד חסר אחריות. ממשל ביידן עוד לא נכנס לתפקיד וכבר הממשלה מובילה אותנו לעימות מיותר. גם בזמן בחירות צריך לשמור על האינטרס הלאומי. ממשלה שפויה לא מתחילה קרב מיותר עם נשיא אמריקני חדש". 

תנועת שלום עכשיו הגיבו: "שר ביטחון ללא מפלגה, ללא מנדט ציבורי וללא עמוד שדרה, נכשל שוב בהגנה על עתיד ישראל ומתכופף בפני מיעוט קטן וקולני מההתנחלויות. אתמול הוא מבטיח שלא יוכשרו מאחזים, והיום הוא מאשר להכשיר מאחז (נופי נחמיה) עם 350 יחידות דיור. זהו מחטף שנועד לאותת לממשל החדש בארצות הברית שישראל רוצה עימות".

אמש דווח ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי שר הביטחון בני גנץ החליט שלא להכשיר לפי שעה את מעמדם החוקי של 46 המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון. בדיון עם גורמי המקצוע במשרדו החליט גנץ כי ההסדרה תקודם רק כאשר תוגבר האכיפה על בניה לא חוקית מעבר לקו הירוק, ויוקצו כלים ותקנים למינהל האזרחי. נציגי התושבים דורשים בשנים האחרונות להכשיר את מעמדם, אך עד כה גם ראש הממשלה נתניהו לא נענה לדרישתם.

הפופולריים