אחרי שדווח שנחשד בפלילים: יעלון הדיח מרשימתו את עו"ד איימן אבו-רייא

יעלון הדיח מרשימתו את עו"ד איימן אבו-רייא

רק היום הכריז יו"ר תל"ם על צירופו של איש הציבור הערבי, וכבר חזר בו - אחרי שדווח שאיימן אבו רייא חשוד בפלילים: "נאה דורש, נאה מקיים", מסרו בתל"ם • מקורביו של לפיד: יעלון לא פונקציה, לא נשקיע בו אנרגיה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

יו"ר מפלגת תל"ם משה יעלון הודיע הערב (ראשון) על הדחת עו"ד איימן אבו רייא מרשימתו, אחרי שדווח שנחשד בפלילים. רק היום אחר הצוהריים הכריז יעלון על צירופו של אבו רייא למפלגה בתור "נציג הדור הצעיר, היזמי ופורץ הדרך של אזרחי ישראל הערבים", אולם דיווח בתקשורת על החשדתו בפלילים גרמה ליעלון לסגת.

״ערכי תל״ם ובראשם הדוגמא האישית, מחייבים אותנו בראש ובראשונה. נאה דורש נאה מקיים״, נכתב בהודעת משה יעלון. שר המדע יזהר שי, שגם הודיע היום על הצטרפות למפלגה של יעלון, הודיע הערב על התפטרותו הרשמית מתפקידו בממשלה. 

מקורביו של לפיד: יעלון לא פונקציה, לא נשקיע בו אנרגיה

הפיצול בין מפלגות יש עתיד ותל"ם:  מקורבים ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמרו הערב לכאן חדשות שיעלון "אינו פונקציה ולא יושקעו בו אנרגיות". הדברים נאמרים על רקע תחושה בקרב גורמים בסביבתו של לפיד, שיעלון הונה אותם, ובעת שהיה במשא ומתן עם לפיד על המשך דרכם, כבר עסק בהכנת התשתית למפלגתו ולריצה עצמאית.

יאיר לפיד, שמאז ייסוד כחול לבן לפני שנתיים, וביתר שאת מאז כניסת בני גנץ לממשלה, היה לשותף של יעלון, גילה על ריצתו העצמאית משלטי חוצות מטעם מפלגת תל"ם של יעלון שנתלו אתמול. בסביבת יעלון ענו לטענה שיעלון עסק בקמפיין שלו עת ניהל מגעים עם עם לפיד ואמרו שזו היתה "תוכנית מגירה", וכי הם לא היו צריכים לעדכן על כך את לפיד. 

מפלגת תל"ם הייתה בכותרת היום, אחרי שצירפה לשורותיה כמה אישים ידועים בחוגים הפוליטיים. ראשית הודיע פעיל המחאה הבולט עו"ד גונן בן יצחק על הצטרפות ליעלון. אחר כך היה זה תורו של ראש איגוד רופאי בריאות הציבור לשעבר פרופ' חגי לוין, שאמר שיעשה את צעדיו הראשונים בפוליטיקה במפלגתו של יעלון.

יזהר שי, שהודיע אחר הצוהריים על הצטרפות למפלגת תל"ם, התפטר רשמית הערב מתיק המדע, ויעזוב את הממשלה. שי היה חבר ב"חוסן לישראל", מפלגתו של גני בנץ שהיוותה את השלד לכחול לבן. ביום שישי הודיע שי לגנץ על כוונתו להתפטר מהממשלה. 

הפופולריים