למרות בקשת נתניהו: יו"ר הבית היהודי רפי פרץ הודיע כי לא יתמודד בבחירות

יו"ר הבית היהודי רפי פרץ: לא אתמודד בבחירות

פרץ: "בחירת מנהיג חדש לבית היהודי והתחדשות פני המפלגה הם צורך השעה" • מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך הודיע כי יתמודד על ראשות המפלגה בבחירות המקדימות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החינוך רפי פרץ, 05.08.2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הבית היהודי, השר לענייני ירושלים והמורשת, הרב רפי פרץ, הודיע היום (רביעי) כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות הקרובות. בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב פרץ כי לא יוביל את מפלגת הבית היהודי, ולא יתמודד על הנהגת המפלגה בפריימריז הקרובים. "בחירת מנהיג חדש לבית היהודי והתחדשות פני המפלגה הם צורך השעה".

פרץ כתב כי ההחלטה להיכנס לממשלה הנוכחית לא הייתה קלה. "אני מאמין שהציונות הדתית חייבת לקחת חלק בהנהגת המדינה. ומיוחד בתקופת משבר הקורונה, ומתוך אמונה כי מדינת ישראל זקוקה באמת לאחדות הכרעתי להיכנס לממשלת האחדות ולהיות נציג נאמן לציונות הדתית. האמנתי כי שם מקומנו. הציונות הדתית תמיד שאפה להיות מחברת והאמונה הזו נר לרגלי".

הוא הוסיף כי האמין שאפשר לחבר את הציונות הדתית על אף המגוון הרחב שבה ושהוביל לחבירות וגם להחלטה, שהייתה לדבריו לא פשוטה, לוותר על ההסכם עם עוצמה יהודית, בשביל להתחבר לציונות הדתית הרחבה. "עשיתי זאת בשביל להציל את הציונות הדתית ולא לתת לימין להיפגע מאיבוד של מנדטים. בעיני - זו הייתה החלטה נכונה". 

פרץ ציין כי ימשיך בתפקידו עד להקמת ממשלה חדשה. "אני מאמין בכל ליבי במפלגה ציונית דתית גדולה המניפה את דגל תורת ישראל בגאון לצד דגלי האומה והארץ, וכמובן את דגל מדינת ישראל כיסוד צמיחת גאולתנו. אלווה את הבית היהודי בכל מה שיידרש להעצמת הציונות הדתית, על כל גווניה, תחת דגל הציונות הדתית המאוחדת".

בתוך כך, מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך הודיע כי יתמודד על ראשות הבית היהודי בבחירות המקדימות. אורבך אמר בהודעתו כי לאחר שייבחר בכוונתו לפעול לאיחוד כוחות ולחיבור כולל של המפלגות המייצגות את הציונות הדתית, כדי לרוץ ברשימה אחת טובה ומגוונת.

הפופולריים