פרסום ראשון: אבטחת ילדי רה"מ תוארך עד שנה אחרי סיום כהונתו

אבטחת ילדי נתניהו תוארך לשנה אחרי סיום כהונתו

כפי שפורסם בכאן חדשות, המלצת הוועדה המקצועית, ועדת צ'חנובר, הייתה להאריך את אבטחת ילדיו של נתניהו לתקופה של חצי שנה בלבד מתום מועד הכהונה. מאגף הביטחון והחירום במשרד רה"מ נמסר כי ההחלטה התקבלה "לאור איומים ביטחוניים עדכניים נגד רעיית רה"מ ובניו שיפגעו בהם אחרי סיום הכהונה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין, שרה ויאיר נתניהו
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

אבטחת ילדי ראש הממשלה בנימין נתניהו תוארך לשנה אחרי מועד סיום כהונתו. כך החליטה היום (שני) ועדת השרים לענייני השב"כ שהתכנסה כדי לדון בסוגיה, ופורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. לכאן חדשות נודע כי השר חילי טרופר מכחול לבן, חבר הוועדה, התנגד להארכת האבטחה עבור ילדי ראש הממשלה.

כפי שפורסם בכאן חדשות לפני שבועיים, המלצת הוועדה המקצועית, ועדת צ'חנובר, הייתה להאריך את אבטחת ילדיו של נתניהו לתקופה של חצי שנה מתום מועד הכהונה - אך משרד ראש הממשלה דרש להאריך את משך האבטחה, כך שיימשך עד לשנתיים מתום הכהונה. בסופו של דבר, במעין פשרה, הוחלט כי האבטחה תימשך שנה מתום הכהונה.

במקביל, החליטה הוועדה להאריך את האבטחה גם על שר האוצר ישראל כ"ץ, שהדרישה בעניינו גם פורסמה בכאן חדשות, והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה. זאת בשל הפגנות נגדם שמתקיימות לעתים. עוד הוחלט כי האבטחה על השרים תיבחן מחדש עם הרכבת הממשלה, מכיוון שלא ידוע אם ישמשו אז בתפקידם.

מאגף הביטחון והחירום במשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לאור איומים ביטחוניים עדכניים נגד רעיית ראש הממשלה ובניו שיפגעו בהם אחרי סיום כהונתו של ראש הממשלה, אושר על דעת כל גורמי הביטחון לתת מענה אבטחתי בהתאם לתמונת המצב המודיעינית".

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "לראש הממשלה אין שום קשר או מעורבות כלשהי בשיקולי האבטחה, וזו נקבעת על פי הגורמים הביטחוניים המקצועיים בלבד".

מלשכות השרים לא נמסרה תגובה.

הפופולריים