מכה לפרץ: המחוזי קבע - מפלגת העבודה תקיים פריימריז

מכה לפרץ: המחוזי קבע - העבודה תקיים פריימריז

מגישת העתירה, ח"כ מרב מיכאלי: "נכשל נסיונם של פרץ ושמולי לעשות מחטף". לאחר הכרעת בית המשפט, הודיעה מיכאלי על כוונתה להתמודד על ראשות המפלגה • בחודש שעבר הכריז פרץ כי לא יתמודד על התפקיד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ, מרב מיכאלי
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הבחירות לכנסת ה-24: מפלגת העבודה תיקבע את רשימת המועמדים לכנסת הבאה ואת העומד בראשה בפריימריז. זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (ראשון) את עתירתה של חברת הכנסת מרב מיכאלי ודחה את עמדת יושב ראש המפלגה עמיר פרץ. בעקבות פסק הדין, עצר בית הדין של הליכוד את הדיון המתנהל בעניין ביטול הפריימריז, כדי לבחון אם יש השלכות לפסק הדין גם על המפלגה.

השופטת רחל ברקאי קבעה כי זכותם של חברי המפלגה לבחור את מנהיגיהם. חברת הכנסת מיכאלי אמרה בתגובה כי "נכשל נסיונם של השרים עמיר פרץ ואיציק שמולי לעשות מחטף ולהפוך את מפלגת העבודה לדיקטטורה, הדמוקרטיה והאמת ניצחו".

זמן קצר לאחר הכרעת בית המשפט הודיעה מיכאלי על כוונתה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. היא כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "לא למחטף, לא לעסקנות. כן לדמוקרטיה, כן לפריימריז בקרב המתפקדות והמתפקדים. אני מודיעה על התמודדותי על תפקיד יו״ר מפלגת העבודה, כי הגיע הזמן להחזיר את ה א מ ת לפוליטיקה". את חברת הכנסת ייצגו בעתירה עורכי הדין יוסי אשכנזי ואור דיסקין, ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן. 

לפני יותר מחודש אישרה ועידת המפלגה את החלטת היו"ר פרץ כי היא אשר תבחר את ראש המפלגה ואת המועמדים לכנסת. בנוסף, אישרה הוועידה את הסמכתו של פרץ לנהל משא ומתן לקראת חיבור אפשרי עם כחול לבן וגורמים נוספים במערכת הפוליטית. כ-70% תמכו בהצעה ו-30% הצביעו נגד.

בחודש שעבר הכריז פרץ כי לא יתמודד על ראשות המפלגה לקראת הבחירות לכנסת ה-24. "לא אוביל את מפלגת העבודה בבחירות הקרובות ולא אעמוד בראש הרשימה", כתב פרץ בעמוד הפייסבוק שלו. "דחיתי את הצעת גנץ להיות משוריין בצמרת כחול לבן, המפלגה חייבת לעבור התחדשות ולבחור יו״ר חדש", כתב פרץ.

הפופולריים