ניסנקורן: לעולם לא הייתי מסכים לקבל קיצוץ בסמכויות שר המשפטים

ניסנקורן: לא הייתי מסכים לקיצוץ סמכויותיי

היועמ"ש בטקס הפרידה משר המשפטים: סיכלת מתקפות שנועדו לפגוע במערכת המשפט ואכיפת החוק בישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי ניסנקורן שר המשפטים ואביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים היוצא אבי ניסנקורן, שעבר ממפלגת כחול לבן למפלגתו החדשה של ראש העיר רון חולדאי, הישראלים, אמר בטקס הפרידה שלו מהמשרד כי "לעולם לא הייתי מסכים לקבל קיצוץ בסמכויותיי", בהתייחסו למשא ומתן שניהל גנץ מול נתניהו על המהלך. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר לניסנקורן בטקס: "סיכלת מתקפות שנועדו לפגוע במערכת המשפט".

שידור ישיר מטקס הפרידה מניסנקורן:

"שר משפטים שאומר שיש לשמור על עצמאות שומרי הסף ומסרב לדרישות הזויות להכניס פוליטיזציה למינוי בכירי שלטון החוק ושופטי ישראל - הוא שר שמבצע את עבודתו, הוא שר משפטים שפוי" אמר ניסנקורן. "במדינה מתוקנת אמירה כזו לא מחוללת סערה, ויישומה אינו דורש מאבקים פוליטיים. אלא ששפיות ושמירה על עקרונות שלטון החוק הן עמדות קשות לעיכול עבור מי שמבקש לחבל במערכת ולהסית נגדה, עבור מי שהאינטרס האישי שלו גובר על האינטרס הציבורי".

ברמיזה לתוכניתו של יו"ר תקווה חדשה גדעון סער לרפורמה במערכת המשפט אמר ניסנקורן: "גם פוליטיקאים שבמילים מכובסות שולחים היום מסר מאיים למערכת, ועוד בשעה המאתגרת הזו, תורמים להחלשתה ולפגיעה בדמוקרטיה שלנו".  

"מימין משמאל, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, אף אחד לא רוצה לחיות במדינה בה שר המשפטים נכנע ומתכופף בפני ניסיונות ההשתלטות של נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים על מערכת שלטון החוק", המשיך ניסנקורן. "לצערי, בישראל של היום, זה לא ברור מאליו".

 

הפופולריים