סגן שר ההגנה האמריקני בתקופת פולארד: "הוא לא גיבור, אך הוא נשפט בצורה לא הוגנת"

"פולארד לא גיבור, אך הוא נשפט בצורה לא הוגנת"

לורנס קורב לכאן חדשות: "אני לא סולח לו על מה שהוא עשה, אבל אני סולח לארצי על האי צדק שעשתה לו". על קבלת הפנים שנערכה למרגל היהודי-אמריקני, בהשתתפות רה"מ: "כשנתניהו מקבל את פניו – זה נראה כאילו הוא גיבור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן ואסתר פולארד בנתב"ג יחד עם נתניהו 30.12.20
צילום: -

"אני לא סולח לו על מה שהוא עשה, אבל אני לא סולח לארצי על האי צדק שעשתה לו": כך אמר היום (רביעי) לכאן חדשות לורנס קורב, סגן שר ההגנה האמריקני בתקופה שבה יונתן פולארד נעצר. קורב התייחס להגעתו של המרגל היהודי-אמריקני לישראל היום וציין: "אני מאוד מרוצה שהצדק סוף סוף נעשה". 

על קבלת הפנים שנערכה לפולארד היום בנתב"ג, בהשתתפות ראש הממשלה, הוא טען: "כשנתניהו מקבל את פניו – זה נראה כאילו הוא גיבור". עוד הוסיף קורב כי פולארד "הוא לא גיבור, אבל הוא נשפט בצורה לא הוגנת. הוא היה צריך להשתחרר אחרי עשר שנים גג". סגן שר ההגנה האמריקני לשעבר סיפר על המפגש שלו עם פולארד כשהגיע לבקרו בכלא. "הוא אמר שהוא לא רוצה להיות סלב, שהם אנשים שרוצים לחיות חיים שקטים", אמר. 

פולארד נחת לפנות בוקר בנתב"ג יחד עם רעייתו, 35 שנים לאחר שנעצר בחשד לריגול לטובת ישראל. פולארד שוחרר מהכלא האמריקני לפני כחמש שנים, אולם רק בחודש שעבר הוסרו ההגבלות הקשות שמנעו ממנו את היכולת לצאת מארצות הברית.

נתניהו העניק לשניים תעודת זהות ישראלית ואמר: "ברוך שובכם, כמה טוב שבאתם הביתה. עכשיו תוכלו להתחיל את החיים מחדש, בחופש ובאושר. עכשיו אתם בבית". פולארד השיב: "אנו מודים לעם בישראל ולראש ממשלת ישראל על שהחזירו אותנו הביתה. אין מי שגאה יותר במדינה הזו או במנהיג שלה יותר מאיתנו".

הפופולריים