גנץ ביקש מניסנקורן להתפטר מתפקידו כשר המשפטים

גנץ ביקש מניסנקורן להתפטר מתפקידו כשר המשפטים

אחרי אסף זמיר ומיקי חיימוביץ', ניסנקורן הודיע לגנץ כי הוא עוזב את כחול לבן ומצטרף למפלגה החדשה של חולדאי • גם אשכנזי צפוי לעדכן על עזיבתו את המפלגה • חולדאי צפוי להודיע על הקמת מפלגה חדשה הערב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי ניסנקורן, בני גנץ
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

יושב ראש כחול לבן, השר בני גנץ, ביקש היום (שלישי) מאבי ניסנקורן שיגיש את התפטרותו מתפקיד שר המשפטים. זאת אחרי שניסנקורן הודיע כי הוא עוזב את כחול לבן ומצטרף למפלגה החדשה שעליה יכריז הערב ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי. "נביא בשורה למאות אלפי ישראלים שמרגישים שאין להם בית פוליטי - ונעשה זאת במעשים ולא בדיבורים", הבטיח ניסנקורן.

גנץ אמר לאחר הודעת ניסנקורן כי הוא ״בחר בית פוליטי חדש ומשכך מצופה שיתפטר מתפקידו". יושב ראש המפלגה המצטמצמת הוסיף כי "תיק המשפטים הוא מהנכסים החשובים של כחול לבן לשמירה על הדמוקרטיה ושלטון החוק במדינת ישראל, וכפי שפעלנו עד כה, נמשיך גם בהמשך". לדברי בכיר בכחול לבן, ניסנקורן השתמש בכחול לבן כמקפצה פוליטית אישית, והתנהג כנוכל בזמן שקיבל את מלוא הגיבוי מגנץ.

השר גבי אשכנזי צפוי להודיע אף הוא שלא ימשיך לרוץ בכחול לבן. חברי הכנסת אסף זמיר ומיקי חיימוביץ' כבר הודיעו בתחילת השבוע כי יעזבו את המפלגה. הבוקר הודיעה חברת הכנסת מיכל קוטלר וונש שלא תתמודד בבחירות הקרובות מטעם כחול לבן. "לצד המשבר הבריאותי-חברתי- כלכלי, ישנן הזדמנות ואחריות אדירות לאתגור, שינוי ותיקון תפיסות, התנהלות וניהול", אמרה. "דרושה הנהגה אחראית וישרה, שתזהה ותממש, בשקיפות ובשיתוף, כדי לשקם אמון ולחדש תקווה".

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, צפוי להודיע הערב על הקמת מפלגה חדשה. חולדאי, בן 76, מכהן בתפקידו מטעם מפלגת העבודה משנת 1998. בסביבתו של חולדאי אומרים שאינו שואף לתפקיד ספציפי, אלא מטרתו להיות שותף להחלפת שלטון בנימין נתניהו. בינתיים, חולדאי אינו צפוי להתפטר מראשות עיריית תל אביב, אלא אם ייכנס לתפקיד לאחר הבחירות.

גם חבר הכנסת עפר שלח ניהל מגעים עם חולדאי, שבינתיים לא העלו פרי, ולא צפויה היום הכרזה על הצטרפות למפלגתו.

הפופולריים