כמה כסף השר עמיר פרץ מבקש לשלם למקורבו על יום עבודה אחד?

כמה מבקש השר פרץ לשלם למקורבו על יום עבודה?

יו"ר מועצת שירות התעסוקה מונה לתפקיד בחודש אוגוסט האחרון כמינוי אישי של השר • השכר המוצע: 8,000 שקלים על יום עבודה אחד. הנימוק: "אופי עבודה ייחודי בתקופת קורונה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, מבקש לשלם שכר של 8,000 שקלים על יום עבודה אחד בשבוע למקורבו - יו"ר מועצת שירות התעסוקה. השכר המשולם ירד מתקציבו של השירות. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

בן חמו מונה לתפקיד בחודש אוגוסט האחרון כמינוי אישי של השר פרץ. המועצה עצמה נמצאת בהרכב חסר, כשמתוך תשעה חברים שאמורים להיות ממונים ישנם רק חמישה. בארבעת החודשים האחרונים המועצה התכנסה שלוש פעמים בלבד.

יו"ר מועצת שירות התעסוקה לא מקבל תשלום בגין תפקידו כבר יותר מ-20 שנה. רק עכשיו בתקופת משבר הקורונה, כשירות התעסוקה נמצא בתקצוב חסר, השר פרץ ביקש לשנות את התקנות, ולקבוע שכר חודשי ליו"ר אבי בן חמו. אחד הנימוקים: "אופי העבודה הייחודי בתקופת הקורונה מחייב עבודה רבה יותר".

עוד נכתב בנימוקים לטיוטת תקנות השירות: "אופי העבודה הייחודי בתקופת הקורונה יחייב את יו"ר המועצה לעבודה רבה יותר, של יום עבודה שלם בשבוע, ולא לאורך ישיבות בודדות. על עבודה נוספת זו מוצע לקבוע כי יהיה זכאי לגמול גבוה יותר, בסך כולל של 8,000 שקלים בחודש, נגד יום עבודה אחד בשבוע, וזאת במקום 903 שקלים בגין כל ישיבת מועצה, להם יהיה זכאי דרך קבע".

מועצת השירות הינה מועצה שמייעצת לשר ואינה חלק מהתפעול השוטף של שירות התעסוקה. עד כה קיבל בן חמו כ-900 שקלים על כל ישיבה, כפי שמקבל חבר דירקטוריון. בעשור האחרון היו שלושה יושבי ראש בתפקיד: שרגא ברוש, משה שמעוני והאחרון מנכ"ל משרד הרווחה אביגדור קפלן - שלושתם לא קיבלו שכר בתפקיד.

מלשכת שר הכלכלה והתעשייה נמסר: "לאור המצב הקשה בו מצוי המשק, ובפרט משבר התעסוקה והאבטלה שאנו מצויים בתוכו, יחד עם העובדה שבתקופה הנוכחית הטיפול בדורשי העבודה משתנה ודורש כלים חדשים ומעודכנים, ישנו צורך במועצה פעילה ומעורבת בשירות התעסוקה שתסייע לשירות ותפעל לקידום החלטות מדיניות ותוודא הוצאתן לפועל.

"משבר התעסוקה והאתגרים הנלווים אליו ילווו אותנו לכל הפחות בשנתיים הקרובות, עד ליציאה ממשבר הקורונה, ולכן לצד ההחלטה להסדיר באופן קבוע גמול ישיבות ליו"ר מועצת שירות התעסוקה כנהוג בתאגידים סטטוטוריים דומים, הוחלט לקבוע בהוראת שעה לתקופה מוגבלת של לא יותר משנתיים בלבד גמול של 20% משכר המנכ"ל על מנת שיו"ר המועצה יוכל להקדיש לפחות יום עבודה אחד בשבוע לפעילות השירות והמועצה.

"מתווה זה אושר על ידי משרד האוצר, לאחר בדיקה מעמיקה עם הממונה על השכר באוצר והלשכה המשפטית".

הפופולריים