זאב אלקין התפטר מהממשלה וחובר לגדעון סער

זאב אלקין התפטר מהממשלה וחובר לגדעון סער
אחרי שהיה בקדימה ובליכוד - אלקין שוב עובר מפלגה ותוקף את נתניהו • יו"ר ימינה נפתלי בנט הצהיר: "הגיע הזמן לשינוי, אני מודיע על התמודדות לראשות הממשלה", אך סירב להגיד שלא יחבור לנתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זאב אלקין
צילום: בלי

דרמה פוליטית: השר זאב אלקין התפטר מהממשלה וחובר לגדעון סער ומפלגתו "תקווה חדשה". במקביל הודיע הערב יו"ר ימינה נפתלי בנט כי הוא מתמודד על ראשות הממשלה: "הגיע הזמן לשינוי". בנט אמר כי הממשלה שיקים תהיה "משימתית להילחם בקורונה, אזמין לממשלה את כל המפלגות שהן בעד מדינה דמוקרטית ויסכימו להניח בצד את כל המחלוקות - כשבנאדם רעב הפוליטיקה לא חשובה".

במכתב התפטרות שהגיש השר למשאבי מים והשכלה גבוהה לראש הממשלה, כתב אלקין לנתניהו: "הפרת הסכם שחתמת עם גנץ - לא יכול להיות שקט שתפעל למען אזרחי ישראל ולא למען האינטרס האישי שלך". בליכוד הגיבו לפרישתו של אלקין: "שר המים אלקין דילג מקדימה לליכוד ומהליכוד לגדעון רק בגלל שלא הצליח להיכנס לעשירייה הראשונה בליכוד ולא קיבל את הג׳וב שרצה".

הבוקר הודיעה ח"כ שרן השכל על חבירה לסער, שאליו הצטרפו כבר חברות הכנסת יפעת שאשא-ביטון ומיכל שיר מהליכוד. ברגעיה האחרונים של הכנסת ה-23, טרם פיזורה אמש, ניסו כמה מחברי הליכוד לקדם חקיקה שתפגע במימון המפלגות לו יהיה זכאי גדעון סער, אולם לא צלחו בכך אחרי שלא עמדו במסגרת הזמנים. 

בסקר כאן חדשות שפורסם אתמול בחדשות הערב זכה סער לנתון מחמיא עד מאוד - 36% מהמשיבים ראו בו כמועמד המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה, לעומת 39% שתמכו בנתניהו. סקר המנדטים ניבא לסער 20 מושבים בכנסת הבאה, עלייה לעומת הסקר שנערך לפני שבועיים בו זכה סער ל-18 מנדטים בלבד.  

מאז הודעתו של סער על פרישה מהליכוד והתמודדות בבחירות, נמצאת ימינה בירידה בסקרים. ב-24 בנובמבר עמדה ימינה של בנט על 21 מנדטים בסקר כאן חדשות. בסקר אתמול ימינה קיבלה רק 15 מנדטים. 23% מהמשיבים טענו שבנט הוא המועמד המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה. בליכוד הגיבו על הצהרתו של בנט בחריפות וטענו כי נאומו "מבולבל וטרחני" וכן "שכל ההצעות של בנט נכשלו בעולם כולל באירופה שקרסה לסגרים עם אינספור מתים יותר מישראל".

הפופולריים