רונן מנליס פורש מתפקיד מנכ"ל המשרד לנושאים אסטרטגיים

מנליס פורש ממנכ"לות המשרד לנושאים אסטרטגיים

במכתב ההודעה על סיום תפקידו הסביר תא"ל במיל' רונן מנליס כי קיבל את ההחלטה לאור העובדה שהמלצתו למזג את המשרד עם משרדים וגופים אחרים שפועלים באותו תחום - לא מומשה: "אקווה שהתוכנית שגיבשתי תעמוד לנגד עיני מקבלי ההחלטות בעתיד – תוך העדפתה על פני כל שיקול פוליטי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל לשעבר רונן מנליס
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מנכ"ל המשרד לנושאים אסטרטגיים, תא"ל במיל' רונן מנליס, פורש מתפקידו. במכתב ששלח הוים (רביעי) לשר מיכאל ביטון, בו הודיע על סיום תפקידו, הסביר מנליס, לשעבר דובר צה"ל, כי בחר לפרוש משום שהמלצתו למזג את המשרד עם משרדים ממשלתיים אחרים - לא מומשה.

"באתי לתפקיד מתוך רצון אמיתי לבחון כיצד ניתן לשפר את אפקטיביות הפעולה של מדינת ישראל במערכה נגד הדה-לגיטימציה", כתב. "גיבשתי אסטרטגיה ותוכנית פעולה סדורה והמלצתי על תהליך סדור שיביא למיזוג המשרד עם משרדי ממשלה וגופי ביצוע נוספים לטובת ייעול המענה לאתגר. האסטרטגיה החדשה הוגשה לשרה פרקש-הכהן לפני כחודשיים, ולך עם כניסתך לתפקיד. לצערי, על אף ששניכם תמכתם ברובה, ברור כעת כי התנאים האובייקטיביים שנוצרו אינם מאפשרים את מימושה באופן מקצועי ואיכותי".

לכן, המשיך וכתב: "מתוך הבנה כי במתכונת הקיימת אין בידי היכולת לממש את אחריותי כפי שאני מפרש אותה, אינני חושב שנכון שאמשיך לכהן בתפקיד על כלל משמעויותיו. אקווה שהתוכנית תעמוד לנגד עיניהם של מקבלי ההחלטות בעתיד – תוך העדפתה על פני כל שיקול פוליטי".

הפופולריים