השרים אישרו: סגר לשבועיים - החל מיום ראשון בשעה 17:00

השרים אישרו: סגר מיום ראשון במשך שבועיים

איסור שהייה בבית אדם אחר, המסחר ייסגר, מערכת החינוך תפעל חלקית וגם - ייסגרו האיים הירוקים. מסגרות החינוך ילמדו חמש שעות. מקומות עבודה ללא קהל יורשו להיפתח במתכונת של 50% • במשרד הבריאות מעריכים: יש יותר מארבעה נדבקים במוטציה. שלושה מהנדבקים שבו מאנגליה ונמצאים בבידוד ביתי, מקרה נוסף מקורו בישראל ונמצא בבדיקה. נתניהו: החיסונים מטפלים במוטציה בסבירות גבוהה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחסום בכביש 40, סגר בחגי תשרי, 09.10.20
צילום: צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

שרי הממשלה אישרו הלילה (חמישי) את מתווה הסגר השלישי שיימשך לשבועיים החל מיום ראשון בשעה 17:00. מקומות העבודה ללא קבלת קהל יורשו לפעול במתכונת של 50%. הלימודים ימשיכו כרגיל בגני הילדים ובכיתות א' עד ד'. תלמידי כיתות י"א -י"ב, הלומדים בעיקר לבחינות הבגרות, יגיעו לבתי הספר לפחות ליומיים בשבוע. הלימודים בחינוך המיוחד ולנוער בסיכון יקיימו כרגיל.

סגר שלישי כללי - במתכונת יום הכיפורים

 • הגבלות תנועה עד 1,000 מטר
 • איסור שהייה בבית מגורים של אדם אחר
 • המסחר, בילוי ופנאי יהיו סגורים פרט למשלוחים
 • עסקים שאינם מקבלים קהל יעבדו במתכונת של 50% מההיתרים הנוכחיים
 • תחבורה ציבורית - 50% מהנפח הרגיל
 • התקהלויות - עד 20 אנשים שטח פתוח ועד 10 בחללים סגורים
 • ה"איים הירוקים" יופסקו החל מיום ראשון
 • ספורט יחידני מותר ללא הגבלת מרחק (יוצאים וחוזרים הביתה, ללא רכב)
 • מערכת החינוך: גנים, כיתות א'-ד' י"א-י"ב יפעלו בין השעות: 8:00-13:00. הורים יוכלו להסיע את ילדיהם החל מ-7 בבוקר ועד השעה 14:00
 • חינוך מיוחד יוחרג ויתקיים בכל הגילאים
 • תותר העברת ילדים בין הורים במשמורת משותפת

למשוואת ההגבלות נכנס החשש מהמוטציה הבריטית. משרד הבריאות הודיע אתמול כי גילה בישראל ארבעה מקרים של נדבקים בזן החדש של הקורונה. בהודעה נמסר כי שלושה מהנדבקים שבו מאנגליה ונמצאים בבידוד ביתי. מקרה נוסף מקורו בישראל, ונמצא בתהליך בירור. במשרד מעריכים שיש בארץ עוד נדבקים במוטציה שטרם זוהו.

החל מהשעה 22:00 אתמול, כל המגיעים לישראל בדרך האוויר נשלחים לבידוד במלונית. חברות התעופה הקדימו טיסות רבות שיועדו לנחות, ודווח כי לא פחות מ-3,000 ישראלים ישובו מדובאי. שתי טיסות מיועדות להגיע הלילה אחרי כניסת הצו - מקייב ומדובאי. 

הדיונים הקדתחניים בממשלה

משרד הבריאות הציע בישיבת הממשלה להטיל סגר מלא החל מיום ראשון הקרוב, כפי שאושר לבסוף. מנגד, המועצה לביטחון לאומי המליצה להטיל סגר לשלושה שבועות, החל מ-30 בדצמבר.

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו: "יש גל גדול של תחלואה בעולם ומניין המתים גבוה מאוד. אם לא נפעל מהר נשלם מחירים גבוהים גם בבריאות וגם בכלכלה. המהירות קריטית. המחלה מכפילה את עצמה וקצב החיסונים לא מכפיל את עצמו". ממונה הקורונה, פרופסור נחמן אש הזהיר כי העומס על קופות החולים גדל בשל העלייה בתחלואה ואמר כי הוא מקווה שזה לא יפגע במבצע החיסונים.

שר הביטחון גנץ טען בדבריו בישיבה כי "צריך להיכנס לסגר של שלושה שבועות, לא לפני יום שני או שלישי. היעדים שחותרים אליהם צריכים להיות אלף חולים ומקדם הדבקה קטן מ-1, מקומות עבודה חיוניים וללא קהל צריכים להיות פתוחים וגם החינוך לשכבות הצעירות ולגיל הרך.

החברה החרדית תרמה 28% מהנדבקים בקורונה אתמול מתוך כ-94 אלף בדיקות. במגזר החרדי התגלו אתמול 13.1% חולים - יותר מפי שניים מהנתון הארצי. מקדם ההדבקה זינק ל-1.78. בביתר עילית - 17.5% מהבדיקות חיוביות, באלעד 13%.

הפופולריים