עמיר פרץ: לא אתמודד על ראשות מפלגת העבודה

עמיר פרץ: לא אתמודד על ראשות מפלגת העבודה

שרן השכל הודיעה על הצטרפותה לגדעון סער ופרישתה מהליכוד • בנט צפוי להכריז על מועמדותו לראשות הממשלה • גורמים בכירים בכחול לבן: המפלגה תתפרק לפני הבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הכלכלה עמיר פרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בחירות 2021: יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ הודיעה היום (רביעי) כי הוא לא יתמודד לראשות המפלגה לקראת הבחירות לכנסת ה-24. "לא אוביל את מפלגת העבודה בבחירות הקרובות ולא אעמוד בראש הרשימה", כתב פרץ בעמוד הפייסבוק שלו. "דחיתי את הצעת גנץ להיות משוריין בצמרת כחול לבן. המפלגה חייבת לעבור התחדשות ולבחור יו״ר חדש".

ח"כ מרב מיכאלי צייצה בעקבות ההודעה: "הגיע הזמן. פריימריז בקרב המתפקדות והמתפקדים - עכשיו". ח"כ עפר שלח מיש עתיד בוחן בין השאר אפשרות לרוץ בראשות מפלגת העבודה, בצד מגעיו עם יתר השותפים במרכז שמאל. שלח נפגש בחודשים האחרונים לא מעט גם עם חולדאי ועם איזנקוט, ועדיין מתלבט באשר למסגרת הריצה שלו.

מוקדם יותר הודיעה ח"כ שרן השכל כי היא פורשת מהליכוד ומצטרפת לרשימה בראשות גדעון סער. "אירועי הימים האחרונים הוכיחו שלממשלה אין מנדט להמשיך לשלוט. לכן בכוונתי להשיב את המנדט לליכוד ולהתפטר מהכנסת", אמרה השכל בהצהרה לתקשורת.

השכל הוסיפה: "פעמים רבות ניסו להדיח אותי או להשתיק אותי רק כי רציתי להשמיע את הקול שלי. אני מתכוונת להמשיך להשמיע את הקול הליברלי. לפני שנה תמכתי בגדעון סער לראשות הליכוד כי ראיתי בו כאדם היחיד שיכול לאחד את העם. השנה האחרונה הוכיחה שהדברים נכונים שבעתיים. שמחה וגאה להצטרף אליו". השר לשעבר איוב קרא נכנס לרשימת הליכדו במקומה של השכל.

על רקע פיזור הכנסת והכניסה למערכת הבחירות באופן רשמי, יו"ר ימינה נפתלי בנט מתכוון לכנס הערב מסיבת עיתונאים, ולהודיע על מועמדותו לראשות הממשלה בבחירות לכנסת ה-24.

בד בבד, גורמים בכירים בכחול לבן אומרים שלהערכתם כחול לבן כלל לא תגיע ליום הבחירות בעוד שלושה חודשים וצפויה שלא להתמודד. כך פורסם הבוקר בכאן חדשות. בעוד שגנץ עצמו אומר אחרת ומתכוון להתמודד, טוענים הבכירים במפלגתו כי כחול לבן תתפרק עוד קודם ולא תוכל להחזיק מעמד עד הבחירות.

האזינו לריאיון עם חיים רמון בכאן רשת ב

בין השאר טוענים הגורמים בכחול לבן כי לא מעט אנשים בסיעה צפויים לפרוש מהמפלגה, ביניהם השרים גבי אשכנזי ואבי ניסנקורן. אחרים יופרשו בפועל על ידי גנץ לנוכח התנהלותם. ולהערכת אותם בכירים במפלגה הירידה בסקרים תעשה גם היא את שלה, וכך יקרה שעוד לפני הבחירות כחול לבן תיאלץ לוותר על ההתמודדות.

בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב אמר חיים רמון, ששימש כמתווך במשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן בימים האחרונים, כי "התוצאה מצערת. זה היה יכול להסתיים אחרת. ניסנקורן היה צריך לכבד את ההסכם - שבו נקבע שכל המינויים יהיו בהסכמה. גנץ לא טיפל במרד בכחול לבן".

האזינו לריאיון עם שר האוצר ישראל כ"ץ בכאן רשת ב

רמון הוסיף: "היה ביני לבין גנץ קשר גם בתקופה שקמה ממשלת האחדות. על חלק מהפרצות בהסכם ונקודות היציאה של נתניהו ממנו אנשים עד היום לא יודעים. אשכנזי הצביע על פרצת התקציב וניסנקורן אמר 'נסתדר'. אמרתי לגנץ לסתום אותן, הוא לא שמע לאף אחת מהצעות שלי".

הפופולריים