המשלחת ישראלית-אמריקנית נחתה במרוקו

המשלחת ישראלית-אמריקנית נחתה במרוקו

את הצד הישראלי יוביל ראש המל"ל מאיר בן שבת ואת הצד האמריקני יוביל ג'ארד קושנר. השניים ייפגשו עם מלך מרוקו. קושנר: "יש יהודים ומוסלמים שבאים זה לצד זה כדי להפוך את העולם לטוב יותר. זה היה כבוד להיות חלק מכך"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משלחת ישראלית-אמריקנית טסה למרוקו
צילום: צילום: סיון פרג'

נציגים של ישראל ושל ארצות הברית נחתו היום (שלישי) במרוקו לביקור רשמי שבמהלכו ייחתמו הסכמים לשיתוף פעולה בין ירושלים לרבאט. בראש המשלחת הישראלית עומד ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת, ואת המשלחת האמריקנית מוביל יועצו הבכיר וחתנו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר. השניים צפויים להיפגש עם מלך מרוקו.

לפני המראת המשלחות לרבאט אמר קושנר כי התקווה שלו היא שהטיסה תיצור את אותו המומנטום כמו שיצרה הטיסה לאמירויות. "בטיסה הראשונה של הנשיא מסעודיה לישראל היו לנו קצת בעיות לקבל את האישור לעבור מעל בטיסה ישירה. עכשיו יש יהודים ומוסלמים שבאים זה לצד זה כדי להפוך את העולם לטוב יותר. זה היה כבוד להיות חלק מכך, אני מקווה שהטיסה תהיה מוצלחת, יש כמה הסכמים שאנחנו מקווים לסכם במהלך השהות שם", אמר קושנר.

ביום ראשון האחרון אמר לכאן חדשות דובר ממשלת מרוקו ושר החינוך בממלכה סעיד אמזאזי כי בעקבות חידוש היחסים בין מרוקו לישראל, הוכנסו חומרים לתוכנית הלימודים המלמדים על ההיסטוריה והתרבות היהודית - בהנחיית המלך. "היום יש לתלמידים מרוקנים את הזכות וההזדמנות לחינוך מסוג זה ולגלות את התרבות הזאת". עוד אמר הבכיר כי מרוקו רוצה להשריש בתלמידיה את ערכים של דו-קיום וסובלנות.

אמזאזי סיפר כי ביום חמישי האחרון התקיימה ישיבת ממשלה בארצו, בה הובעה מחויבות ליישם את תוכנית המלך בעניין חידוש היחסים עם ישראל. הוא הוסיף כי חידוש היחסים זו הדרך היחידה לפתרון הבעיות באזור ולקידום השלום. אמזאזי הביע תקווה שיבקר בקרוב בישראל, לאחר שיסוכם נושא הטיסות הישירות ואמר שהוא מקווה לקדם בביקורו שיתופי פעולה עם שרי החינוך והמדע הישראלים.

הפופולריים