גנץ לעיתון סעודי: ישראל לא תחזור לגבולות 67' - אבל ייתכנו חילופי שטחים עם הפלסטינים

גנץ לעיתון סעודי: ייתכנו חילופי שטחים

שר הביטחון ציין בריאיון שיש בירושלים מקום גם לבירה פלסטינית. גנץ הדגיש שלפלסטינים זכות לעצמאות, אך בד בבד הוסיף כי ישראל רוצה להיפרד מהפלסטינים ומעוניינת בערבויות בנושא הביטחוני
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההתנחלות קרני שומרון
צילום: צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון, בני גנץ, אמר בריאיון שפורסם הבוקר (חמישי) בעיתון הסעודי "א-שרק אל-אווסט" כי ירושלים תישאר מאוחדת, אך יש בה גם מקום לבירה פלסטינית. גנץ הדגיש שלפלסטינים זכות לעצמאות ולבירה משלהם, אך בד בבד הוסיף כי ישראל רוצה להיפרד מהפלסטינים ומעוניינת בערבויות בנושא הביטחוני. עוד אמר בראיון שהתקיים במשרדו בתל אביב כי ישראל לא תחזור לגבולות 67', אבל יתכנו חילופי שטחים עם הפלסטינים.

יושב ראש כחול לבן הדגיש כי למרות שישראל מעוניינת להישאר בבקעת הירדן, אין צורך לספח 30% משטחי יהודה ושומרון - והשטח יכול להצטמצם בהרבה ולכלול נקודות אסטרטגיות בלבד, כדבריו. הוא קרא להנהגה הפלסטינית, ובראשה לראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, להצטרף לתהליכי השלום שאירעו לאחרונה, ו"לא להישאר מאחור". הוא הוסיף כי בהסכמי הנורמליזציה שנחתמו עם מדינות ערב יש הזדמנות אמיתית להגיע לפשרה עם הפלסטינים. גנץ העריך שהדור הצעיר הפלסטיני מעוניין בשינוי במדיניות ובמצב הנוכחי. לדבריו, הוא לא רואה אפשרות של שלום מלא במזרח התיכון בלי יישוב הסכסוך הישראלי פלסטיני. 

באשר למצב הפוליטי, העריך גנץ בראיון כי ישראל תגיע לבחירות בקרוב, אך אמר שהסקרים ישתנו ומפלגתו תגיע ליותר מנדטים מכפי שנראה. זאת משום שכעת, לדבריו, 20% מבעלי זכות הבחירות עדיין לא יודעים למי יצביעו. הוא חתם את דבריו באומרו כי הוא מאמין בשיוויון מלא של האזרחים הערבים במדינה ובהשתתפותם בשלטון, והוסיף שיש לו יחסים טובים עם הרשימה המשותפת.

חבר מפלגתו של גנץ, חבר הכנסת איתן גינזבורג, הגיב לדברי יושב הראש לפיהם בירושלים יש מקום גם לבירה פלסטינית, ואמר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אני לא מכיר את זה, אלא את המצע של כחול לבן שאומר שירושלים תישאר מאוחדת כבירת ישראל".

השר זאב אלקין הגיב גם הוא לדברי גנץ וכתב "בני, התבלבלת, אין בירושלים המאוחדת מקום לבירה פלסטינית, אין ולא יהיה. ככה, פשוט: לא". חבר הכנסת ניר ברקת כתב בטוויטר "ירושלים היא בירה רק של מדינה אחת. בירת הנצח של העם היהודי, בירת מדינת ישראל".

הפופולריים