בשל עימות בין נתניהו לגנץ: ישיבת הממשלה נדחתה בפעם השלישית ותתקיים ביום חמישי

בשל עימות בין נתניהו לגנץ: ישיבת הממשלה נדחתה

ח"כ יפעת שאשא ביטון הודיעה על הצטרפות למפלגתו של גדעון סער • לדברי מקורבי שאשא ביטון - סוכם על הנהגה משותפת • מיקי זוהר: אכריז עליה כפורשת • אחרי הפיליבסטר של חברי הליכוד: הצעת החוק לפיזור הכנסת לא תעלה להצבעה • פרסום ראשון: גינזבורג יחליף את האוזר בוועדת חוץ וביטחון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביבי גנץ רציניים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת הקורונה, ח"כ יפעת שאשא ביטון מהליכוד, הודיעה היום (שלישי) על הצטרפותה למפלגתו של גדעון סער שפרש מהליכוד בשבוע שעבר. בסביבת שאשא ביטון אומרים כי סוכם על הנהגה משותפת, כולל קבלת החלטות משותפות לעניין רשימת המועמדים. עם זאת, היא לא מתכוונת להתפטר ותטען שוועדת הכנסת לא יכולה להכריז עליה כפורשת מהליכוד, בגלל שהיא בכלל חברת מפלגת "כולנו". בליכוד יטענו מנגד שהיא חתמה על הסכם שלפיו אסור לה להתפצל מהליכוד, ושהיא מתפצלת בפועל גם אם אומרת שלא. בתוך כך, ישיבת הממשלה שתוכננה למחר נדחתה בפעם השלישית בשל עימות בין נתניהו לגנץ. היא תתקיים ביום חמישי. 

בעקבות ההכרזה, חברים בליכוד מפיצים את ההסכם שבו שאשא ביטון התחייבה, בעת ששוריינה בליכוד עם מפלגת כולנו, שלא תפרוש או תתפצל מהסיעה למשך כל כהונת הכנסת ה-23. יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הודיע כי יכריז על שאשא ביטון כפורשת מהליכוד. בריאיון לשלי וגואטה בכאן רשת ב' אמר זוהר כי הוא ימתין לראות אם היא תתפטר, ואם לאו ימצא את הרוב הפוליטי להדיחה בתפקיד יו"ר ועדת הקורונה. 

האזינו לריאיון עם מיקי זוהר

מליאת הכנסת ננעלה אחר הצהריים, בלי שהצעת החוק לפיזור הכנסת תעלה להצבעה בקריאה ראשונה. חברי הליכוד עשו פיליבסטר במהלך נאומים בני דקה, ומשכו אותם מעבר לזמן. יו"ר הקואליציה זוהר אמר הם בליכוד מעוניינים לעקב את ההכרזה לבחירות: "אולי בסקרי סוף השבוע כחול לבן ייראו כבר שהם מתחת לאחוז החסימה, וזה יוביל אותם להחלטה אחרת ולא להתאבדות פוליטית".

בתוך כך, לאחר שפיטר את שר התקשורת, יועז הנדל, ואת יו"ר ועדת חוץ וביטחון, צבי האוזר, מתפקידיהם, החליט יו"ר כחול לבן, בני גנץ, למנות את יו"ר ועדת הכנסת, איתן גינזבורג, כמחליפו של האוזר בראשות הוועדה. הנדל והאוזר הצטרפו גם הם למפלגה החדשה של גדעון סער והודיעו כי ימשיכו לכהן כחברי כנסת באופוזיציה.  

גנץ מתח ביקורת על חלק מחברי סיעתו בעקבות התדרוכים שנשמעו נגדו לאחרונה מצד גורמים במפלגה. במקביל נרשמה מתקפה של שרת הקליטה פנינה תמנו שטה על חבריה לסיעת כחול לבן מאותה סיבה. הדברים נאמרו אתמול בישיבת הסיעה הסגורה של כחול לבן.

איתן גינזבורג, ארכיון. צילום: פלאש 90

במהלך הישיבה פנתה השרה פנינה תמנו שטה לחברי הסיעה ואמרה: "ההתנהגות שלנו היא כמו של טירונים פוליטיים. אנחנו יורים בתוך הנגמ"ש ותוקפים את בני ומתדרכים נגדו. כמו פחדנים. לא יכול להיות שאנחנו לא מצופפים שורות. תראו את שקד שתומכת בבנט למרות שיש לה בעיות איתו. תראו את יש עתיד שמתלכדים מאחורי לפיד. רק אצלנו לא מתלכדים ולא תומכים בבני".

לאחר דבריה השמיע גנץ אף הוא ביקורת מרומזת על חלק מחבריו לסיעה: "אני תומך בדברים שפנינה אמרה. אין לזה שום תוחלת וההתנהגות הזו רק מחלישה אותנו. הכי מקומם אותי זה שאנשים כאן משתמשים במונח 'אני' במקום במונח 'אנחנו'".

הפופולריים