כלכלה בריאה ומאות אלפי מובטלים? ההסבר המבלבל של ברקת

כלכלה חזקה והמון מובטלים? ברקת בהסבר מבלבל

חבר הכנסת מהליכוד ניסה לענות על השאלה מהו מצבה של כלכלת ישראל בזמן המשבר - ומכאן העניינים החלו להסתבך • על העובדה שלא קיבל תפקיד בכיר בממשלה: "אני רץ למרחקים ארוכים ולא נלחץ מזה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר ברקת
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד ניסה להסביר הבוקר (ראשון) בריאיון לכאן רשת ב מהו מצבה של כלכלת ישראל בזמן המשבר - ומכאן העניינים החלו להסתבך. ברקת הציג לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן את תפיסתו בעניין. "ברמת המאקרו, הכלכלה שלנו בריאה וטובה", טען. "צריך לתת קרדיט ענק לראש הממשלה על כל ההישגים בתחום המדיני, ביטחוני וגם בהבאת החיסונים". 

מנגד, חבר הכנסת מהליכוד התייחס למצבם של מאות אלפי מחפשי העבודה: "לחלקם אין לאן לחזור. עשרות אלפי העסקים נמצאים רגע מפשיטת רגל". בניסיון לסכם קבע ברקת: "המצב הכלכלי של מדינת ישראל טוב, היכולת שלנו לתת מענה למאות אלפי אנשים שמחפשים פרנסה – לא טובה".

חבר הכנסת דורג בפריימריז האחרונים בעשירייה הראשונה של הליכוד, אך לא זכה בתפקיד בכיר הממשלה. "ראש הממשלה רצה שאהיה שר אוצר, וכשנוצרה ממשלת האחדות זה לא הסתדר", אמר. "אמרתי שאם אין לי תיק בכיר אני מעדיף שלא לקחת תיק זוטר, אלא להשקיע את זמני בהכנת תוכניות עבודה. אני רץ למרחקים ארוכים ולא נלחץ מזה". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ ברקת בכאן רשת ב

על פרישתו של חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד והחלטתו להקים מפלגה חדשה אמר ברקת: "גדעון הבין שהוא לא יהיה יו"ר הליכוד. אני מביס אותו בסקרים ביום שאחרי נתניהו. הוא יכול היה להישאר חלק מההנהגה אבל הוא בחר לנסות את מזלו במקום אחר". הוא הוסיף כי המהלך של סער לא משרת את המחנה הלאומי, אלא את השמאל. 

הפופולריים