גדעון סער: מי שרוצה את נתניהו כרה"מ שלא יצביע לי

סער: מי שרוצה את נתניהו כרה"מ שלא יצביע לי

חבר הכנסת שפרש מהליכוד בריאיון למיכל רבינוביץ': נתניהו מחליש את ישראל • הליכוד: סער יחבור לשמאל רק בשביל להפיל את נתניהו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער ובנימין נתניהו
צילום:

חבר הכנסת שפרש מהליכוד, גדעון סער, אמר הערב (שבת): "מי שרוצה את בנימין נתניהו כראש ממשלה שלא יצביע לי". סער הוסיף בריאיון למיכל רבינוביץ' ב"חדשות השבת" בכאן 11 כי נתניהו מחליש את ישראל. 

צפו בריאיון המלא עם גדעון סער

סער, שהודיע שיתמודד בבחירות הבאות במפלגה חדשה, תקף את נתניהו והסביר כי ראש הממשלה מנהל מתקפה ממוקדת על הממלכתיות. "זה לא הליכוד שבו גדלתי", אמר חבר הכנסת לשעבר. הוא הוסיף כי יש הבדל בין לתקן את הדרוש תיקון לבין מתקפה על בעלי תפקידים במערכת המשפט. "מי שהולך בפתיחת משפטו לבית המשפט ומתייצב מאחורי נאום כזה, את מה הוא מייצג? ממלכתיות? אתה לא אמור כנבחר ציבור לשרת אינטרסים שנוגעים להליך פלילי", אמר.

בזמן הריאיון הגיעה תגובת הליכוד, שמסרו בתגובה כי "יצא המרצע מן השק, גדעון סער הודיע הערב שיחבור לממשלת שמאל רק בשביל להפיל את ממשלת הליכוד בראשות נתניהו". סער הגיב ואמר כי זהו ניסיון מגוחך למצב כל מי שאינו ביביסט כשמאלן.

על האפשרות לחיבורים נוספים אמר "לא שוחחתי לא עם ליברמן ולא עם בנט. כל אחד ילך לבחירות בראשות המפלגה שלו, ואני לא פוסל אחר כך אף מפלגה ציונית כשותפה". בנוגע לרמטכ"ל לשעבר גדי אינזקוט אמר "הייתי שמח אם יהיה לצידי, אני רואה בו נכס גדול. הוא אקטיביסט ביטחוני".

שר ההתיישבות צחי הנגבי אמר הערב ליאיר ויינרב במהדורה המוקדמת כי "גדעון ילד גדול, הוא לא צריך את העצות שלי. יש תשעה אנשים שיצאו מהליכוד כדי להקים מפלגות רק בעשור הזה, כולם נעלמו. כל מפלגותיהם התפוגגו. אם אני הייתי גדעון לא הייתי הולך על ההימור הזה".

בסקר כאן חדשות שפורסם ביום רביעי, עולה כי לנתניהו אין 61 מנדטים להרכבת ממשלה בלי סער, לו הבחירות היו מתקיימות כעת. לפי הסקר, הליכוד בראשות נתניהו נשארת המפלגה הגדולה אך מאבדת מכוחה ביחס לתוצאות סקר כאן חדשות הקודם (31), ומקבלת 25 מנדטים. מפלגת ימין בראשותו של גדעון סער מקבלת 18 מנדטים.

כמו כן, השבוע הודיעו חברי הכנסת מסיעת "דרך ארץ" צביקה האוזר ויועז הנדל שבבחירות הקרובות יצטרפו לסער. "צריך חלופה מימין לנתניהו", אמר יועז הנדל בהצהרה לתקשורת. "לא ימין של פולחן אישיות. ימין אידאולוגי ואחראי, ממלכתי".

הפופולריים