גדעון סער למקורביו: לא אשב עם נתניהו

גדעון סער למקורביו: לא אשב עם נתניהו

יועז הנדל וצביקה האוזר הודיעו כי יצטרפו לסער בבחירות הקרובות: "צריך חלופה מימין לנתניהו. נמשיך לפעול בכנסת בחזית מולו. שוחחתי עם גנץ ונעבוד בשיתוף" • בליכוד תקפו את סער על היעדרותו מההצבעה על חוק השוויון, שעבר בקריאה טרומית: "הוא כבר שותף מלא-מלא של השמאל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וסער
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גדעון סער אמר היום (רביעי) למקורביו כי הוא לא ישב בממשלה עם בנימין נתניהו: "באתי להחליף אותו". בתגובה למתקפות מצד הליכוד, אמר היום סער: "נתניהו הוא האחרון שיכול ללמד אותי מה זה להיות ימני".

מוקדם יותר חברי הכנסת מסיעת "דרך ארץ" צביקה האוזר ויועז הנדל הודיעו היום כי בבחירות הקרובות יצטרפו לגדעון סער, שהודיע אתמול על פרישתו מהליכוד ועל הקמת תנועה פוליטית חדשה. "צריך חלופה מימין לנתניהו", אמר יועז הנדל בהצהרה לתקשורת. "לא ימין של פולחן אישיות. ימין אידאולוגי ואחראי, ממלכתי".

הנדל הוסיף: "גדעון מציג מנהיגות אחראית, מאחדת, עם ניסיון בכנסת ובממשלה, ומביא איתו קול לאומי וממלכתי. מגיעה לנו מנהיגות שתאחד אותנו, בניגוד למנהיגות המפצלת של נתניהו. להיות ימני זה לא להיות ביביסט ולקבוע עמדות לפי מה שטוב למנהיג. זו אידאולוגיה וערכים. זה גדעון ואנחנו, ועוד רבבות של ימין ממלכתי שראויים לבית פוליטי. הליכוד התבלבל בשנים האחרונות - גדעון לא".

עוד אמר הנדל כי האוזר והוא לא יתפטרו כעת מהכנסת ומתפקידיהם, וכי עדכנו את יו"ר כחול לבן בני גנץ במהלך: "נמשיך לפעול בכנסת בחזית מול נתניהו, כדי לתת מענה לצורכי הציבור. שוחחתי עם גנץ, פטריוט וציוני אמיתי. נעבוד בשיתוף פעולה גם בעתיד, כל אחד מהמקום האידאולוגי שלו". צביקה האוזר הוסיף: "בלב שלם - סער הוא המתאים ביותר לראשות הממשלה".

לפני הכרזתו על הצטרפות לסער, הנדל הציע את התפטרותו מהממשלה. גנץ סירב להצעה והשניים סיכמו על שיתוף פעולה. בכירים בכחול לבן קוראים לגנץ לחזור בו ולדרוש לפטר את הנדל והאוזר.

הליכוד נגד סער: "שותף של השמאל"

מליאת הכנסת אישרה היום את הצעת החוק של כחול לבן לעיגון הזכות לשוויון. ההצעה עברה תוך התנגדות של סיעות הקואליציה. 56 חברי כנסת תמכו בה ו-54 התנגדו כשחברי קואליציה רבים נעדרים מהאולם.

בין הנעדרים היה ח"כ גדעון סער שהודיע אמש על עזיבת הליכוד ומקורבתו, חברת הכנסת מיכל שיר. בסביבת סער הסבירו כי הוא נכנס באיחור לאולם המליאה ולא הספיק להצביע. בליכוד תקפו את סער על היעדרותו: "ליברמן וגדעון סער העבירו היום את 'החוק לביטול חוק יסוד הלאום', שמשמעותו ביטול חוק השבות והצפת ישראל במהגרים לא-יהודים, שבסופו של דבר יהפכו את העם היהודי למיעוט בארצו. רק אתמול סער נטש את הליכוד והיום הוא כבר שותף מלא-מלא של השמאל".

חברי הכנסת מהסיעות החרדיות גם זעמו על היעדרו של סער הידוע כמקורב אליה: "גדעון סער הבטיח לנו שיצביע איתנו על חוק השוויון ורימה. הוא איבד אותנו״, אמרו בסיעות החרדיות.

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ בירך על העברת החוק ואמר כי והוא מקדם את מדינת ישראל לעתיד שוויוני יותר ובטוח יותר עבור כל אזרחי ישראל ועבור זוגות צעירים בתחילת דרכם המושפעים ממשבר הקורונה הקשה כל כך הן בריאותית, כלכלית וחברתית.

יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ איתן גינזבורג, שהצעת החוק שלו לעיגון הזכות לשוויון עברה בקריאה טרומית במליאה אמר לאחר ההצבעה: "רגע חשוב לכל מי שערכי השוויון והדמוקרטיה הם בבסיס הערכים שלו. הגיע הזמן שספר החוקים של מדינת ישראל יגיד סוף סוף - כן לשוויון, לא להפלייה. אמנם זו רק תחילת הדרך, והיא לא תהיה פשוטה, אבל אני מתכוון לעשות מה שניתן כדי שהליך החקיקה יתקדם עוד בכנסת הזאת".

הפופולריים