מסתמן: האוזר והנדל יודיעו על הצטרפות למפלגה החדשה של גדעון סער

מסתמן: האוזר והנדל יודיעו היום על חבירה לסער

בסביבת חברי הכנסת מדרך ארץ מעריכים שזה יקרה כבר היום • סער מסר ליו"ר הכנסת יריב לוין את התפטרותו: "מתכוון לחזור לכנסת ה-24 בראש כוח פוליטי גדול שיחליף את השלטון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער, צבי האוזר
צילום: צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

חברי הכנסת מסיעת "דרך ארץ", צבי האוזר ויועז הנדל, יצטרפו היום (רביעי) לגדעון סער, שהודיע אמש על עזיבת הליכוד והקמת מפלגה חדשה, כך מעריכים מקורבים לשניים. בתוך כך, סער מסר ליו"ר הכנסת יריב לוין את התפטרותו. סער אמר כי הוא מתכוון לחזור לכנסת ה-24 בראש כוח פוליטי גדול שיחליף את השלטון. 

ראש עירית רמת גן כרמל שאמה הכהן הודיע כי הוא נשאר בתפקידו וכי לא יצטרף לסער. הוא כתב בפייסבוק כי היה שמח להוביל עם גדעון סער את התקווה החדשה להוביל לשינוי אמיתי, ואולם הוא התחייב לשרת את עירו ואת תושביה.

בהצהרה שמסר סער הוא תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "התנועה הפכה לכלי שרת עבור האינטרסים האישיים של העומד בראשה. את הנאמנות לערכים החליפו חנופה והתבטלות הגובלים בפולחן אישיות לבשר ודם. צו השעה – החלפת שלטונו".

יו"ר ועדת החוץ והבטחון, חבר הכנסת האוזר בירך היום את סער בפתח ישיבת הוועדה. האוזר אמר כי הוא מכיר את גדעון "רק 37 שנים, ואני יכול להעיד שבכל הנוגע להתיישבות ביהודה ושומרון אין עוד חבר בוועדה שבקיא באתגרים ההתיישבותיים כמוך. מזל טוב פה מכולנו". האוזר הוסיף בברכה רמיזה ואמר "הצלחה גדולה בהמשך הדרך. יש לי יותר מתחושה כי דרכנו יצטלבו בהמשך".

שם מפלגתו החדשה של סער יהיה "תקווה חדשה". בין היתר שוחח סער עם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, שמתלבט אם להיכנס לפוליטיקה. שלשום נפגש סער עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, והציע לו את המקום הרביעי במפלגה החדשה. בנוסף נפגש סער עם יפעת שאשא ביטון. שאמה הכהן ושאשא ביטון אומרים שעדיין לא קיבלו החלטה.

מהליכוד נמסר בתגובה: "סער עוזב כי הוא הובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים של הליכוד שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה". יו"ר הכנסת יריב לוין אמר: "גדעון סער עשה מעשה שלא ייעשה. הוא התמודד על הנהגת הליכוד, התחייב לקבל את ההכרעה הדמוקרטית, ובניגוד גמור לדרך שהורה לנו מנחם בגין הוא הפנה גב לבוחרי הליכוד ולחברי הליכוד והפר את ההבטחה שלו".

הפופולריים