גדעון סער הודיע על עזיבת הליכוד: צו השעה - החלפת שלטון נתניהו

סער עוזב את הליכוד: צו השעה - החלפת נתניהו

בהצהרה שמסר אמר ח"כ כי יקים תנועה פוליטית חדשה בשם "תקווה חדשה", איתה יתמודד בבחירות הבאות: "אתפטר מחר מהכנסת" • הוא המשיך לתקוף את ראש הממשלה: "את הנאמנות לערכים החליפו חנופה והתבטלות הגובלים בפולחן אישיות לבשר ודם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער בהצהרה 08.12
צילום:

ח"כ גדעון סער מהליכוד הודיע הערב (שלישי) כי הוא עוזב את המפלגה - ויתמודד בבחירות הבאות במפלגה חדשה. בהצהרה שמסר היום הודיע שיתפטר מהכנסת כבר מחר, ותקף את ראש הממשלה: "הליכוד שינה את פניו בשנים האחרונות והתרחק מדרכו הממלכתית. התנועה הפכה לכלי שרת עבור האינטרסים האישיים של העומד בראשה. את הנאמנות לערכים החליפו חנופה והתבטלות הגובלים בפולחן אישיות לבשר ודם. צו השעה – החלפת שלטונו".

שם מפלגתו החדשה של סער יהיה "תקווה חדשה". בין היתר שוחח סער עם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, שמתלבט אם להיכנס לפוליטיקה. אתמול נפגש סער עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, והציע לו את המקום הרביעי במפלגה החדשה. בנוסף נפגש סער עם יפעת שאשא ביטון. שאמה הכהן ושאשא ביטון אומרים שעדיין לא קיבלו החלטה.

מהליכוד נמסר בתגובה: "סער עוזב כי הוא הובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים של הליכוד שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה". יו"ר הכנסת יריב לוין אמר: "גדעון סער עשה מעשה שלא ייעשה. הוא התמודד על הנהגת הליכוד, התחייב לקבל את ההכרעה הדמוקרטית, ובניגוד גמור לדרך שהורה לנו מנחם בגין הוא הפנה גב לבוחרי הליכוד ולחברי הליכוד והפר את ההבטחה שלו".

מוקדם יותר אמר השר יובל שטייניץ בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "לא חשבתי שדבר כזה עשוי להתרחש. הוא לא דיבר איתי, וזה נפל עליי כרעם ביום בהיר. לצערי, המתיחות בין נתניהו לסער לא התחילה בהתמודדות על ראשות הליכוד, אלא כמה שנים קודם לכן".

בסוף 2019, לפני מערכת הבחירות השנייה באותה שנה, התמודד סער על ראשות הליכוד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. סער הפסיד וקיבל רק 27.5% מהקולות, לעומת כ-72% לטובת נתניהו.

הפופולריים