27 נעצרו במחאה נגד נתניהו בירושלים; עימותים בין תומכי רה"מ למפגינים נגדו

27 נעצרו במחאה נגד נתניהו בירושלים

שוטר תועד מכה בפניו מפגין • במהלך המחאה הגיעו כמה קבוצות מפגינים למספר מוקדים, שם חסמו בגופם את צירי התנועה והפרו את הסדר. הפגנות נגד נתניהו התקיימו גם על גשרים ובצמתים ברחבי ארץ • בתאונת דרכים בצומת סביון נדרס למוות מפגין בן 82
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים בבלפור - 5.12.2020
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

המשטרה עצרה או עיכבה אמש (שבת) 27 בני אדם במהלך ההפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מול מעונו בירושלים. במהלך ההפגנות תועד שוטר כשהוא חובט באגרופו בפניו של אחד המפגינים. מהמשטרה טרם נמסרה תגובה לסרטון.


במשטרה מסרו כי במהלך המחאה, הגיעו כמה קבוצות מפגינים למספר מוקדים, ושם חסמו בגופם את צירי התנועה והפרו את הסדר. עימותים פרצו בין תומכי ראש הממשלה למפגינים נגדו. הפגנות נערכו גם בצמתים ובגשרים ברחבי הארץ. 

חלק מהמפגינים בירושלים הניפו מיצגים של צוללות פלסטיק. כמה מהם צעדו לכיוון כיכר פריז, אם כי המשטרה חסמה לתנועה את הצירים המרכזיים המובילים לכיכר. שוטרים גם פינו מפגינים שניסו לחסום את הדרך בפני אוטובוס של עצורים באזור כיכר וינגייט. קודם לכן, מפגינה נעצרה בכיכר לאחר עימות שהתפתח בינה לבין השוטרים.

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מיקי חיימוביץ' מכחול לבן ניסתה להתערב כדי להרגיע את הרוחות ואמרה לכאן חדשות כי המעצרים שעשתה המשטרה היו "אלימים". במשטרה הבהירו כי חלק מהמפגינים הפרו את הסדר הציבורי ופתחו בתהלוכות.

בצומת סביון נהרג בתאונת דרכים דרור סופר, אביה בן ה-82 של מנכ"לית פייסבוק בישראל עדי סופר תאני. הנהגת הפוגעת - חיילת בת 20. גורם המעורב בחקירה אמר לכאן חדשות כי הנהגת חצתה את הצומת באור ירוק וכי סופר התפרץ לכביש, כנראה חצה בין מכוניות ועבר בין שני חיבורי הצמתים - דבר שגרם לכך שהנהגת לא הבחינה בו. 

דרור סופר שנהרג בתאונת דרכים בצומת סביון

הפופולריים