הפרקליטות בתשובה לבקשת נתניהו לביטול כתב האישום: טענותיו משוללות כל יסוד

המדינה לביהמ"ש: טענות נתניהו משוללות כל יסוד

בתשובה שנמסרה לביהמ"ש המחוזי טענה הפרקליטות כי נתניהו מציג "תמונה מוטה ומעוותת", וכי על פי התשתית המשפטית ומסכת העובדות לא נפל כל פגם בהליכי הגשת כתב האישום. גורמים בסביבת נתניהו: הפרקליטות מתפרקת מכל אחריות ומעוותת את המציאות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפט נתניהו, ביבי באולם בית המשפט המחוזי ירושלים 24.5.20
צילום: ללא

פרקליטות המדינה פרסמה הערב (חמישי) את תגובתה לטענות סניגורי ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים המתנהלים נגדו, לפיהן יש לבטל את כתב האישום. בתשובה לבית המשפט המחוזי מסרה הפרקליטות: "טענותיו משוללות כל יסוד, הוא מציג תמונה מוטה ומעוותת". גורמים בסביבת ראש הממשלה בתגובה: "הפרקליטות מתפרקת מכל אחריות ומעוותת את המציאות".

תשובת הפרקליטות מגיעה לאחר שבשבוע שעבר עורכי דינו של ראש הממשלה הגישו לבית המשפט כ-200 עמודים שלטענתם מוכיחים כי ראש הממשלה סומן מראש, ובתיקים נגדו נעשה שימוש באמצעים פסולים ופליליים: "המציאו עבירה ואז ביצעו מעשים פליליים כדי להוכיח אותה".

מהפרקליטות נמסר הערב כי על פי התשתית המשפטית ומסכת העובדות לא נפל כל פגם בהליכי הגשת כתב האישום: "לעניין טענות הנאשם על מהלכי חקירה 'פסולים ואלימים' - התביעה מבהירה כי לאחר שמיעת הראיות תתברר לבית המשפט התמונה העובדתית המשקפת את האמת. זאת, להבדיל מהתמונה המוטה והמעוותת המוצגת כעת על ידי הנאשם, תוך הצגה מגמתית של חלקי ראיות הבאים לבסס לכאורה נרטיב של חקירה נפסדת.

"בתגובה הודגש כי חקירה, מעצם טבעה, היא אירוע מכביד ביותר על חשודים ועדים, ויש בה כדי לייצר לחץ וקושי משמעותי אצל הנחקר, אך המציאות שונה בתכלית מזו שניסה לייצר הנאשם - קטעי הראיות שהובאו על ידו אינם מייצגים את מהלכם הכולל של הדברים, ולעיתים הוצאו ממש מהקשרם, והחקירה בכללותה התנהלה באופן הגון ושגרתי, תוך מאמץ לברר את האמת".

עוד נמסר מהפרקליטות כי "ברור כי טענת הנאשם בדבר פגיעה בהליך החסינות בעניינו משוללת יסוד, משהוא עצמו משך את בקשת החסינות פחות מחודש לאחר הגשתה, ובכך תם הליך בקשת החסינות. לא ניתן הסבר מדוע טענות הנאשם מועלות רק כעת, בחלוף קרוב לשנה ממועד הוויתור המודע והמושכל עליה. גם טענת הנאשם לחסינות מהותית באישום השני - משוללת כל יסוד".

גורמים בסביבת ראש הממשלה נתניהו מסרו בתגובה לתשובת הפרקליטות: "במקום לקחת אחריות על איום עדים בסחיטה ואיומים, זיוף והסתרה של תמלילים, הדלפות פליליות, השתקת עדים, התעלמות מראיות מזכות ופעולות פליליות רבות נוספות שבוצעו וזיהמו את ההליך נגד ראש הממשלה, הפרקליטות מתפרקת מכל אחריות תוך שהיא מעוותת את המציאות. כל התעלולים המשפטיים של הפרקליטות לא יכולים להסתיר את העובדה שלא הייתה שום עבירה, אלא הומצאה עבירה במיוחד עבור ראש הממשלה נתניהו".

הפופולריים