חברת הוועדה לבחירת הפרקליט: "ההתבטאויות של איסמן הן גסות רוח – לא הטרדה מינית"

"דברי איסמן הם גסות רוח, לא הטרדה מינית"

מ"מ מקום מנכ"ל משרד המשפטים, סיגל יעקבי, התראיינה לכאן רשת ב והגיבה לראשונה לסערה שנוצרה לאחר המלצת הוועדה למינוי איסמן לתפקיד • פרקליטת המדינה בדימוס עדנה ארבל: "איסמן פרקליט מוכשר. במדינה שלנו, עם העליהום שעושים על כל אדם, אני מניחה שהמינוי יפול"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איסמן פרקליט משרד המשפטים משפטים
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש90

סערת מינוי פרקליט המדינה: מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים, סיגל יעקבי, אמרה הבוקר (חמישי) כי התבטאויות עו"ד עמית איסמן כלפי עמיתותיו היו "גסות רוח", אך לא היו הטרדה מינית. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב שאלה יעקבי שהייתה חברה בוועדת האיתור שהמליצה עליו: "עד כמה התבטאות שנאמרה לפני 12 שנים או לפני שש שנים אמורה לעמוד עד קץ הדורות. האם אין יכולת לאדם לטעות ולתקן את דרכיו?".

האזינו לריאיון עם סיגל יעקבי בכאן רשת ב

"אם היו מתבטאים אלי בסגנון כזה סביר להניח שבמקום הייתי אומר 'הלו, חצית את הגבול'", אמרה יעקבי. "הן לא צריכות לקרות, אסור שהן יקרו, הן חמורות מאוד, הן פוגעות בסביבת העבודה". אולם מ"מ המנכ"ל טענה בריאיון כי איסמן שכנע את הוועדה מעבר לכל ספק שהוא מבין את חומרת מעשיו ושהוא שינה את דרכיו. "בסוף השאלה היא האם אתה רוצה לחיות בחברה שלא מסוגלת לשכוח ולסלוח?", אמרה.

יעקבי זקפה לזכותו של איסמן את היותו גלוי וישיר כלפי הדברים שאמר. "כשהוא נכנס לחדר הוועדה הוא פתח את הדברים שלו בהתייחסויות האלה. הוא לא ניסה לשים את הדברים מתחת לשולחן". בסופו של דבר, הוועדה בחרה לראות את מעלותיו של איסמן כעולות על מגרעותיו. "היו מועמדים שלא היו להם ציטוטים כאלה והיו מועמדים טובים. בפני הוועדה הייתה בחירה בין מספר מועמדים טובים. כשהוועדה בחנה את היכולות המקצועיות והניהוליות ואת ההתבוננות הביקורתית כלפי הפרקליט והאומץ להוביל שינוי היא התרשמה שאיסמן הוא המועמד המתאים לתפקיד".

בראיון הבוקר לתוכנית "אלמוג וגילת" אמרה שופטת העליון ופרקליטת המדינה בדימוס עדנה ארבל, שתומכת במינוי עמית איסמן: "אני כמעט משוכנעת שלא ימנו אותו. במדינה שלנו, עם העליהום שעושים על כל אדם, מניחה שהמינוי יפול על האמירות האלה, ופתאום מביאים עוד דברים, אי אפשר לדעת מאיפה זה בא". ארבל הוסיפה כי איסמן הוא פרקליט מוכשר וכי אין להמשיך ולרדוף אותו על שתי התבטאויות מלפני שנים - עליהן התנצל".

האזינו לריאיון עם פרקליטת המדינה בדימוס עדנה ארבל בכאן רשת ב

האזינו לריאיון עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב

הביקורת על המלצת הוועדה למנות את איסמן חצתה את מחנות הימין והשמאל. ח"כ בצלאל סמוטריץ' מימינה ביקר את המינוי המיועד בריאיון לאותו משדר ואמר: "למי שאין בעיה עם הטרדות מיניות, כנראה גם אין בעיה עם גילוי עריות של חבר מביא חבר. פרקליט מדינה חייב להיות אדם ערכי - האמירות שלו מלמדות על זלזול בנשים". 


איסמן למתמחה בדיון על תיק אונס: יש לך חוטיני מנומר? לא, אז את נורמלית

ההחלטה על בחירתו של עו"ד עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה עוררה סערה, עקב אמירותיו הבוטות בעבר כלפי נשים. לפי עדויות שפורסמו, איסמן שאל בעבר קולגה "סיימת לאונן לי במוח?". בפעם אחרת פנה למתמחה שעבדה במשרדו ושאל: "יש לך בארון חוטיני מנומר", כשהיא ענתה שלא, פנה לעמיתה ואמר לה, "הינה, זו אישה נורמלית", כשהוא משווה בין המתמחה לקורבן פגיעה מינית.

הפופולריים