כ"ץ ייפגש עם גנץ ביום ראשון כדי להציג תקציב לשנים 21-20

כ"ץ ייפגש עם גנץ בראשון ויציג את תקציב 21-20

בביקור באופקים אמר יו"ר ש"ס על רקע איום פיזור הכנסת כי "יש משבר אמון אישי מאוד גדול, זה משהו ששום מגשר לא יכול לעזור בו" • גנץ דורש מכחול לבן להמשיך לשמור על משמעת קואליציונית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כ"ץ ובני גנץ
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

המשבר בקואליציה: שר האוצר ישראל כ"ץ פנה היום (חמישי) לראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ בבקשה להיפגש כדי להציג בפניו את תקציב המדינה לשנים 2021-2020, והשניים צפויים להיפגש ביום ראשון. זאת על רקע האישור בקריאה טרומית של פיזור הכנסת אתמול.

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי התייחס היום למשבר בקואליציה ולאישור פיזור הכנסת, ואמר בביקור באופקים כי "לצערי אני חושב שיהיו בחירות. אני חושב שההחלטה של כחול לבן לשבור את הכלים היא לא נכונה, ואני חושב שאין מזה דרך חזרה. יש משבר אמון אישי מאוד גדול, זה משהו ששום מגשר לא יכול לעזור בו".

דרעי הוסיף כי "סביר שאחרי הבחירות תהיה ממשלה קטנה. לצערי בממשלה הגדולה היה קשה לקבל החלטות". על התקציב אמר דרעי כי "התמודדנו כבר שנה בלי תקציב, זה יהיה קשה אבל נתמודד".

אמש אמר נתניהו בתגובה לתמיכת כחול לבן בפיזור הכנסת: "גנץ צריך לעצור את ההידרדרות לבחירות ולהפסיק את ההתקפות משולחות הרסן. צריך להתנהג אחרת, אסור לגרור את המדינה לפוליטיקה של בחירות כשצריך להתמקד בהצלת חיים".  גנץ השיב לנתניהו: "תמה עת התרגילים. נגמר מסע ההסתרות והשקרים - הגיע מבחן המעשים. אם לא היה משפט הייתה ממשלה מתפקדת. אם לא היה משפט - הייתה אחדות. האחריות עליך ורק עליך". 

בכחול לבן הודיעו היום שהם צפויים לקדם שתי הצעות חוק חדשות, העוסקות בתקופת הבחירות. הצעת החוק הראשונה עוסקת בהסדרת תעמולת בחירות בשוק הדיגיטלי, ומניעת מניפולציות על הליכי הבחירה - ובהן תופעת ה"פייק ניוז". ההצעה השנייה עוסקת בהגבלת תקציב מימון הבחירות בעת משבר קורונה, יחד עם הסדרת מנגנון הפחתה מתקציב המפלגות בתקופה זו. 

מוקדם יותר פורסם בכאן רשת ב שגנץ דורש מחברי סיעתו להמשיך ולשמור על המשמעת הקואליציונית, גם לאחר אישור פיזור הכנסת בקריאה טרומית והניסיון לקדם את חוק השוויון. ח"כ מיקי חיימוביץ' התרעמה על כך וגנץ השיב לה כי מטרתו היא לעשות הכול כדי למנוע בחירות ולהביא לאישור התקציב.

יעלון: אפשר להבטיח מהפך שלטוני בכנסת הנוכחית

בלשכת חבר הכנסת משה יעלון מיש עתיד-תל"ם הגיבו היום לפרסומים אודות ניסיונותיו להקים מסגרת פוליטית חדשה, שיעלון יהיה אחד מראשיה. בתגובתו של הרמטכ"ל לשעבר נמסר: ״המטרה שלי היא להבטיח מהפך שלטוני. אני חושב שאפשר לעשות זאת גם בהקמת ממשלת חירום בכנסת הנוכחית ללא נתניהו. אבל, אם לא ניתן, חייבים לגבש אלטרנטיבה פוליטית מרכזית שתוכל להביא קולות שוברי שוויון.

"אני מכיר את הבדיקות שנעשות, גם אני מתלבט בשאלה הזו. אעשה מה שצריך כדי לסייע להוביל מהפך. זו חובתנו. זו הציפייה הציבורית. אני שמח שהבדיקות שנעשות מחזקות את ההיתכנות הזו. לגבי גדי (הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט) - מאמין שיקבל את החלטותיו בבוא העת. הוא איש ראוי שטובת המדינה ושירות המדינה בראש מעיניו. נכס לכל מסגרת פוליטית. שותף חשוב ומרכזי למהפך שלטוני".

בד בבד, חברת הכנסת איילת שקד התייחסה היום גם כן למשבר הפוליטי, ואמרה בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב: "גנץ ונתניהו אשמים שניהם במשבר ובמצב שנוצר" על האפשרות של חיבורים עתידיים עם של מפלגתה ימינה: "פוליטיקאים משקרים כל הזמן בהצהרות עם מי ישבו ועם מי לא ישבו בקואליציה". עם זאת, הדגישה שקד כי "מרצ לא תהיה שותפה לקואליציה עתידית שלנו". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איילת שקד בכאן רשת ב

דבריה של שקד מגיעים בסתירה לריאיון שהעניק אמש חברה למפלגה מתן כהנא, שאמר לכאן רשת ב כי לא נפסלת האפשרות של שיתוף פעולה עם לפיד ומרצ בממשלה עתידית. "בין כה וכה בארבע שנים הקרובות אין סיכוי למימוש החזון המדיני של הימין", ציין כהנא. 

האזינו לריאיון עם ח"כ כהנא בכאן רשת ב

הפופולריים