בכירים בממשלה: מנסים להימנע מסגר שלישי

בכירים בממשלה: מנסים להימנע מסגר שלישי

למרות העלייה בתחלואה, בממשלה רוצים להימנע בשלב זה מצעדים רחבי היקף שיפגעו בכלכלה, בין השאר בשל המחלוקות במערכת הבריאות בנוגע לחומרת התפשטות הנגיף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אכפית הגבלות קורונה בירושלים, אפריל 2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בממשלה אומרים הערב (שלישי) לכאן חדשות כי יש ניסיון להימנע מסגר שלישי ומצעדים רחבי היקף שיפגעו בכלכלה, למרות העלייה בתחלואה. הרצון בממשלה להימנע בשלב זה מסגר נוסף נובע בין השאר מחילוקי הדעות במערכת הבריאות בנוגע לחומרת התפשטות הנגיף.

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה היום בתדרוך שקיימה כי "אנחנו יכולים לזהות שאנחנו בתחילתו של הגל השלישי. אנחנו במספרים יותר קטנים מאוגוסט אבל מקדם ההדבקה דומה. נציג לקבינט את עמדת משרד הבריאות ובין השאר נמליץ להפחית תחלואה מיובאת. רק כ-25% מהחוזרים וצריכים בידוד עושים זאת ויש לכך משקל כבד כמוקד שיש להתרכז בו". 

אלרעי-פרייס הוסיפה: "לא הוחלט עדיין לגבי סגר לילי. אבל העניין נבדק. כרגע לא הייתי בונה על חיסון. את החורף הקרוב נעביר כשרוב מדינת ישראל לא מחוסנת, ולא נוכל להסיר מגבלות נרחבות בקרוב. זה האור בקצה המנהרה אבל בחודשים הקרובים נצטרך לראות איך מנהלים את המגפה בצורה אחראית.

"אין אמירה ממשרד הבריאות על סגר בחגים, ייתכן שנזדקק לאמצעי ריסון יותר משמעותיים ממה שיש כרגע. אפשר לחכות לעלייה בתחלואה כמו בפעם הקודמת, אבל אז ייקח יותר זמן להוריד את ההתפשטות שוב. אנחנו במקום שבו כל חולה מדביק יותר מאדם אחד וצריך לנהוג בזהירות. ייתכן שפעולות מוגבלות יוכלו להוריד את מקדם ההדבקה ולא נידרש לצעדים משמעותיים, אבל בכנות אני אומרת - נראה שה-R ימשיך לעלות כי עדיין לא ראינו את ההשפעה של הסרת המגבלות".

בד בבד, המטה לביטחון לאומי בוחן אפשרות להפסיק לאלתר את הטיסות מטורקיה בעקבות העלייה בתחלואת הקורונה שם. חברת התעופה הלאומית של טורקיה מפעילה עשרות טיסות בשבוע בין איסטנבול לנמל התעופה בן-גוריון. ישראלים הנכנסים לטורקיה אינם נדרשים בבידוד או בהצגה של בדיקת קורונה שלילית.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי נוסף לטורקיה, משרד הבריאות ידון אם דובאי, שבה התחלואה מטפסת, תוגדר גם כמדינה אדומה.

הפופולריים