גנץ לנתניהו: לא נראה שנושא התקציב ייפתר

גנץ לנתניהו: לא נראה שנושא התקציב ייפתר

לפי הצעת פשרה שהובאה בפני כחול לבן והליכוד - יאושר בחודשים דצמבר-ינואר תקציב 2021, אך רק 90% ממרכיבי התקציב יובאו בפועל לאישור הכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביבי גנץ צוללות
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

הצעת פשרה, אולי אחרונה, בין כחול לבן לליכוד סביב משבר התקציב ומתוך ניסיון למנוע את ההידרדרות לבחירות. היום (ראשון) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי לפי ההצעה, שהובאה בפני כחול לבן והליכוד, יאושר במהלך החודשים דצמבר-ינואר תקציב 2021, אך רק 90% ממרכיבי התקציב יובאו בפועל לאישור הכנסת. עם זאת, יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר לראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה כי "חבל שגם השבוע לא נידון תקציב המדינה, מקווה שהנושא ייפתר - אבל לא נראה לי שזה מה שיקרה".

על פי הצעת הפשרה, רכיב קטן מהתקציב, לדוגמה אמדן ההכנסות לעניין הנומרטור, לא יובא לאישור בשלב הזה אלא רק במהלך החודשים פברואר-מארס. אם תאומץ הפשרה, גנץ וכחול לבן יוכלו לומר כי אישרו את התקציב במועד שהתחייבו לו, ואילו נתניהו והליכוד ישמרו לעצמם את האפשרות לצאת לבחירות בחודש מארס.

בתוך כך, השבוע הצליחו שתי המפלגות להגיע להסכמות על קידום יוזמות של שני הצדדים, הפעם זה קורה בוועדת שרים לחקיקה. הוועדה תאשר את חוק מתווה הסיבים שיזם שר התקשורת יועז הנדל, שעוכב במשך שבועות ארוכים בעקבות התנגדות של שר האוצר ישראל כ"ץ.

מהצד השני, תאשר הוועדה את החוק שיזם שר האוצר שמבקש לקצץ 10% משכר הבכירים בשירות הציבורי (שרים, ח"כים, שופטים, מנכ"לי חברות ציבוריות ועוד), חוק שבכחול לבן עיכבו עד היום. הוועדה תאשר חוקים נוספים שקשורים במלחמה באלימות כלפי נשים וכן חוקים אחרים. החוקים הללו גם יגיעו בהמשך השבוע להצבעות בכנסת.

ביום חמישי האחרון, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למשבר הקואליציוני, ואמר "אם נראה גישה אחרת מכיוונה של כחול לבן ושיתוף פעולה במקום ממשלה בתוך ממשלה נוכל להמשיך לעבוד יחד. אם לא, זה מוביל לצערי לבחירות. הייתי מעדיף שנהיה מאוחדים ונתעסק בהבאת השלום".

כחול לבן הגיבה לדברי נתניהו ומסרה: "מי שמפר הסכמים, תוקע מינויים ומונע את תקציב המדינה ממניעים פוליטיים ואישיים כבר חודשים זה בנימין נתניהו. אם לא היה משפט - היה תקציב".

הפופולריים