עמוס גלעד אחרי פרסום תצהירו בפרשת הצוללות: "כשהתקדמה החקירה הבנתי שאנשים מתעשרים מזה שצה"ל נחלש"

עמוס גלעד: הבנתי שאנשים מתעשרים מהיחלשות צה"ל

האלוף במיל' אחרי פרסום תצהירו: "כשהחקירה התקדמה הבנתי שאנשים מתעשרים מזה שצה"ל נחלש" • על שיחתו עם גנור: "לא העליתי על דעתי שהדברים האלה יהיו פומביים, הייתי בהלם" • מקורבי חבר ועדת הבדיקה דוחה את טענות גנור: לא היו יחסי עבודה או קשר עסקי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלוף במיל' עמוס גלעד, 2019
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

אלוף במיל' עמוס גלעד התייחס היום (ראשון) לפרסום בכאן חדשות של תצהירו בעניין פרשת הצוללות ואמר כי יש מקום לחקור את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר גלעד כי "יש פה מקום לחקירת משטרה על הצד הפלילי. צריך ועדת חקירה ממלכתית כדי שהתעצמות צה"ל תהיה ממלכתית". 

האזינו לריאיון עם עמוס גלעד

הוא התייחס לשיחה שקיים עם עד המדינה לשעבר בתיק מיקי גנור ופורסמו בתצהיריו ואמר כי "לא העליתי על דעתי שכל הדברים האלה יהיו פומביים. פתאום בן אדם שאין לו מעמד רשמי, מטיף לי איך לנהל עסקים מדוחות שאנחנו שולחים בצורה מסווגת. הייתי בהלם איך הוא יודע. לא הבנתי מיד שזה יכול להיות קשור לשוחד. רק כשהחקירה התקדמה הבנתי שאנשים מתעשרים מזה שצה"ל נחלש". 

בתצהירים שפורסמו אתמול בכאן חדשות סיפר גלעד על פגישתו עם גנור: "במחצית אוגוסט 2015, השתתפתי באירוע לציון יום העצמאות של קפריסין, שהתקיים בביתה של השגרירה בישראל ברחוב ויינגיט בהרצליה. הוזמנתי אליו לאור העובדה שנחשבתי למכונן הברית הצבאית בין ישראל לקפריסין. באירוע הזה פנה אלי לפתע מר גנור, הציג את עצמו כקונסול כבוד של ישראל בקפריסין, ובעיקר כנציג של מספנות טיסנקרופ. ואז, לתדהמתי הרבה – לאור העובדה שאך מתי מעט בצמרת המדינה, לרבות ראש הממשלה, ידעו על הנושא המאוד מסווג הזה – הוא העלה בפני את עניין אישור מכירת הצוללות למצרים.

"הוא אמר לי שהוא יודע שאני מתנגד נחרץ לעסקת מכירת הצוללות למצרים, וזכור לי שדבריו היו חריגים ביותר והרתיחו את דמי. במיוחד כשאמר לי שהוא מבקש להיפגש איתי כדי לתדרך אותי, כהגדרתו, איך לנהל שיחות עם לשכת הקנצלרית בנושא הזה".

גלעד סיים את תצהירו באמירה שהתנהלות המדינה בפרשה הזאת עלולה הייתה לגרום לנזק ביטחוני, ולכן יש להקים ועדת חקירה ממלכתית.  בד בבד, לדעתו יש לפתוח חקירה פלילית בשדה  שהמשטרה לא ממש חרשה אותו. לטענת התנועה לאיכות השלטון היא פשוט ברחה ממנו.  

בתוך כך, מקורביו של חבר ועדת הבדיקה לפרשת הצוללות אלוף במיל' אברהם בן שושן, מגיבים לטענות מיקי גנור על קשר בין השניים. זאת בעקבות פנייתו של גנור לשר הביטחון וליועמ"ש נגד מתכונת ועדת הבדיקה ובטענות כי היה בקשר עם כמה מנותני התצהירים בפרשה ועם בן שושן. לדברי המקורבים, "לא זכורה לו פגישה שהתקיימה עם גנור כפי שטוען . ודאי לא היו יחסי עבודה, ייעוץ או כל קשר עסקי או אחר בין השניים. אין לבן שושן כל כוונה לפרוש או לשנות מהמשימה שלקח על עצמו במסגרת המנדט של הוועדה".

הפופולריים