פיילוט בקניונים, בשווקים ובמוזיאונים - אילו ייפתחו ומתי?

פיילוט הקניונים, השווקים והמוזיאונים יחל מחר

קניונים בירושלים, חיפה, באר שבע, רמת גן, פתח תקווה והקריות ייפתחו כבר מחר. הגרלה שתבחר תשעה נוספים תיערך הלילה. למוזיאוני ישראל, תל אביב, ארץ ישראל ומדעטק יצטרפו עוד שלושה שייבחרו בהגרלה. בין ההגבלות על פתיחת השווקים: איסור אכילה במקום | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קניון עזריאלי
צילום: צילום: יונתן זינדל פלאש 90

מעט אחרי חצות הלילה (חמישי) אישר קבינט הקורונה במשאל טלפוני את פתיחתם הניסיונית של כמה מן הקניונים, השווקים והמוזיאונים. הראשונים להיפתח יהיו הקניונים, ש-15 מהם יתחילו לפעול כבר מחר. בתום הדיונים בנושא, הוחלט כי שישה מהקניונים שייפתחו ישתייכו לקבוצות הגדולות - עזריאלי, מליסרון וגזית ואילו שאר המקומות יוקצו לקניונים עצמאיים.

בסוף היום תסגר ההרשמה לקניונים שמעוניינים להשתתף בפיילוט, ותיערך הגרלה. הקריטריון לפיו ייבחרו הקניונים: כאלו שבשטחם לפחות 20 חנויות, שלושה קניונים מהצפון, שלושה מתל אביב והמרכז ושלושה מירושלים והדרום.

הגרלה גם בפיילוט המוזיאונים, תיאסר האכילה בשווקים

על פי החלטת קבינט הקורונה, ייפתחו שבעה מוזיאונים, בהם מדעטק בחיפה, מוזיאון ישראל בירושלים, מוזיאון תלאביב לאמנות ומוזאון ארץ ישראל בתל אביב. המוזיאונים האחרים ייבחרו בהגרלה. במתווה שאושר נקבע כי הגעת המבקרים תיעשה בהזמנה מראש בלבד, ויופעל מנגנון לויסות כניסת המבקרים. הסיורים המודרכים יוגבלו לעשרה בני אדם בתיאום מראש. התקנות ייכנסו לתוקפן עם אישור ועדת חוקה בכנסת או בתום 24 שעות ממועד אישורן בקבינט.

גם בשווקים ימונו סדרנים שיפעלו לווסת את מספר השוהים במקום, להסב את תשומת לב הציבור להנחיות הקורונה ולערוך רישום של הפרות. התפוסה המותרת בשוק תהיה בדומה לקניונים, ומפעיל השוק יקבע ויפעיל מנגנון שיבטיח שמספר השוהים במקום אינו עולה על המותר. לא תתאפשר אכילה בשטח השוק ולא יוצבו שולחנות וכיסאות לאכילה באזור.

הפופולריים