בדרך לקרע במשותפת? סערה ברשימה בעקבות ריאיון עבאס בערוץ 20

בדרך לקרע במשותפת? סערה ברשימה עקב דברי עבאס

עבאס בריאיון: אם המשותפת תחזור על אותן טעויות, היא מאבדת הצדקה לקיומה. ח"כ שחאדה בתגובה: "ח"כ עבאס לא ראוי להנהגה". ח"כ יזבק: "מי שבוחר לשתף פעולה עם כוחות גזעניים ודכאניים הוא זה שמאבד את ההצדקה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, מנסור עבאס
צילום: צילום: אי-פי

תגובות קשות ברשימה המשותפת בעקבות ריאיון שהעניק אמש (שלישי) חבר הכנסת מנסור עבאס לערוץ 20. בריאיון אמר עבאס כי "אם המשותפת תלך בדרך שאני מציג, אז יש סיכוי שהיא תמשיך להתקיים". ראש הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית הוסיף כי "אם המשותפת תחזור על אותן טעויות ועמדות שלא מביאות בשורה לחברה הערבית היא מאבדת את ההצדקה לקיומה".

יו"ר בל"ד מטאנס שחאדה כתב בטוויטר בתגובה לריאיון: "לא פלא שח"כ עבאס בוחר בשופר של נתניהו והימין הקיצוני כדי להודיע על פרישתו מהרשימה המשותפת. דרך אותנטית לשרת את ביבי. ח״כ עבאס לא ראוי להנהגה. אנחנו נמשיך מכאן".

גם חברת הכנסת היבא יזבק כתבה בטוויטר כי "הרשימה המשותפת מייצגת ציבור שלם שבחר במצע הפוליטי ובדרך הפוליטית שלה. מי שבוחר לשתף פעולה עם כוחות גזעניים ודכאניים על חשבון המצע הפוליטי הזה, הוא זה שמאבד את ההצדקה, זונח את ציבורו ועושה שימוש לרעה בכוח שנתנו לו".

לפני שבועיים אמר עבאס בריאיון לגאולה אבן-סער בתוכנית "ערב ערב" כי יושב ראש מפלגתו איימן עודה לא חייב להנהיג את הרשימה המשותפת. חבר הכנסת הוסיף: "יש הבדל בין להיות יושב ראש לבין להנהיג, חשוב לי שננהיג את הרשימה המשותפת למקום אחר לגמרי".

באשר ליחסיו עם ראש הממשלה נתניהו אמר עבאס כי "עד עכשיו לא ראש הממשלה, לא הליכוד, או אף גורם אחר לא פנה אליי וביקש ממני דבר". כשנשאל האם יענה בחיוב להצעה להתמנות לשר בממשלה בראשות נתניהו השיב: "הגישה שלי אומרת שאני לא חייב לתת תשובה על משהו שלא הונח על השולחן". בהמשך הוסיף כי "ישקול כל הצעה שתונח על השולחן".

הפופולריים