סקר כאן חדשות: גוש הימין-חרדים עם כמעט 70 מנדטים

סקר כאן חדשות: כמעט 70 מנדטים לגוש הימין

31 מנדטים לליכוד ו-21 לבנט. גוש המרכז-שמאל סופג מכה: כחול לבן עם 9 מנדטים בלבד, יש עתיד-תל"ם עם 17 • 36% חושבים שנתניהו הוא המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה, יו"ר ימינה עם 19%
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות 2019
צילום: -

סקר כאן חדשות שפורסם היום (שלישי) בחדשות הערב חושף כי גוש הימין-חרדים מגיע לכמעט 70 מנדטים. על פי הסקר, הליכוד זוכה ל-31 מנדטים, ימינה בראשות נפתלי בנט עם 21 ויש עתיד-תלם מקבלת 17 מנדטים. הרשימה המשותפת זוכה ל-11, וכחול לבן יורדת לתשעה מנדטים - מספר זהה לש"ס וישראל ביתנו. יהדות התורה זוכה לשבעה מנדטים ומרצ מגיעה לשישה. 

המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה על פי הסקר הן דרך ארץ של יועז הנדל וצבי האוזר, העבודה בראשות עמיר פרץ, גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס, הבית היהודי בראשות רפי פרץ ועוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר.


בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה בנימין נתניהו זוכה ל-36% מקולות, כש-57% ממצביעי הימין ו-15% ממצביעי המרכז-שמאל הצביעו עבורו בסקר הנוכחי. בנט זוכה ל-19%, ולפיד ל-11% - והוא גם הזוכה הגדול בקרב מצביעי המרכז-שמאל עם 23%. ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ זוכה ל-6% בלבד בשאלת ההתאמה. 

נושא נוסף שעלה בסקר הוא תפקודו של ראש הממשלה בניהול משבר קורונה. 35% מהנשאלים העידו שהם מרוצים מתפקודו של נתניהו בנושא, מהם 54% מצביעי ימין ו-19% מצביעי מרכז-שמאל. 60% אמרו כי אינם מרוצים מניהול המשבר, בהם 46% מצביעי ימין ו-77% מצביעי מרכז-שמאל. 

הפופולריים