שלב ההוכחות במשפט נתניהו נדחה לחודש פברואר

שלב ההוכחות במשפט נתניהו נדחה לחודש פברואר

בנימוק לדחייה נכתב: "נוכח הצורך בהתאמות פיזיות חדשות, בין היתר, על רקע נגיף קורונה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפט נתניהו, ביבי באולם בית המשפט המחוזי ירושלים 24.5.20
צילום: ללא

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (שלישי) את שלב ההוכחות במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו לחודש פברואר. בנימוק לדחייה נכתב: "נוכח הצורך בהתאמות פיזיות חדשות, בין היתר, על רקע נגיף קורונה".

הפרקליטות הגיבה לטענות בתיקי 2000 מצד סנגוריו של נתניהו בדבר "יצירת אישיות משפטית חדשה" ו-"הלחמה" בינו לבין רעייתו: " כמתואר באישומים הראשון והשלישי, חלק מטובות ההנאה נלקחו על ידי בני משפחתו של מר נתניהו. הדין קובע במפורש כי גם טובות הנאה שנדרשו או שנלקחו על ידי בני משפחת הנאשם או לטובתם עשויות לבסס את אשמתו של הנאשם בביצוע עבירות שחיתות".

הפרקליטות ביקשה להבהיר בתשובתה: "כתב האישום בתיק זה אינו מייחס למר נתניהו מעשים כלשהם שאין לו עצמו אחריות פלילית עליהם. תיאור מעורבותם של בני משפחתו באירועים שבכתב האישום הוא חיוני לצורך פריסת התשתית העובדתית הרלוונטית לאישום, ולצורך הבנת האשמה המיוחסת למר נתניהו עצמו".

בתחילת החודש שעבר, העריכו גורמים המעורים בתיק כי תחילת ההוכחות בתיקי האלפים, שנקבעה לחודש ינואר, צפויה להדחות בכמה שבועות לפחות. בית המשפט דחה את תשובת הנאשמים לסעיפי האישום מאמצע אוקטובר לסוף חודש נובמבר בעקבות בקשת בני הזוג אלוביץ'. אל הבקשה הצטרפה גם בקשת סניגורי ראש הממשלה, הנימוק: לא הגיוני שקודם תמסר התשובה לאישום ורק אחר כך יהיה דיון בחומרי החקירה שיכולים להשפיע עליה. כעת כאמור בית המשפט קביל את בקשות הסנגורים ודחה את שלב ההוכחות.

בסוף חודש מאי נפתח בבית המשפט המחוזי בירושלים משפטו של ראש הממשלה נתניהו, המואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. במהלך הדיון חשף פרקליטו של נתניהו כי אחד מעדי המדינה מסר עדות בתחילת חודש אפריל. 

הפופולריים