בדרך לנורמליזציה? גורם ישראלי: נתניהו וראש המוסד נפגשו עם יורש העצר הסעודי

דיווח: רה"מ טס לסעודיה ונפגש עם יורש העצר
לפי גורם ישראלי, השניים טסו בחשאי לסעודיה, בזמן ששר החוץ האמריקני פומפאו נפגש עם יורש העצר • לשכת רה"מ: "לא מתייחסים" • נתניהו לא עדכן מראש את גנץ ואשכנזי על הטיסה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ומוחמד בן סלמאן
צילום: בלי

גורם ישראלי אישר היום (שני)  כי ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד יוסי כהן טסו אתמול לסעודיה. השניים נפגשו במדינה עם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו. השניים חזרו ארצה כעבור חמש שעות. שרי הביטחון והחוץ, בני גנץ וגבי אשכנזי, לא עודכנו על הטיסה.

היום שאחרי טראמפ: השאלה שמטרידה את המנהיגים במזרח התיכון | פרשנות, רועי קייס

בלשכת ראש הממשלה מסרו בתגובה כי הם "לא מתייחסים". שלשום בשעת לילה מאוחרת הוחלט לדחות את קבינט הקורונה להיום בערב, לאחר ששעת הטיסה נקבעה מראש ליום ראשון בשעות הערב.

תיעוד הטיסה

קודם לכן דווח על טיסה יוצאת דופן שיצאה אתמול מישראל לעבר העיר הסעודית ניום, שם נפגשו יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו. מטוס עסקים פרטי, המשמש לפעמים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, טס לסעודיה וחזר לישראל כעבור חמש שעות.

שר החוץ האמריקני אמר אתמול בריאיון לרשת אל ערביה כי יש מדינות ערביות נוספות שתצטרפנה להסכמי שלום עם ישראל, וכי וושינגטון תמשיך במאמציה ליצור שלום במזרח התיכון. הוא ציין כי ארצות הברית מבקשת להשיג שלום באזור, על רקע הסכנה הנשקפת מכיוונה של איראן. 

ראש המוסד הביע לפני כחודש תקווה שמדינות נוספות באזור יקיימו יחסים רשמיים עם ישראל. בריאיון בלעדי לכאן חדשות ששודר בחדשות הערב בכאן 11 אמר כי "אנחנו בקשר עם הרבה מאוד מדינות באזור ומחוצה לו, במזרח התיכון ובאפריקה כמובן. אני מאוד מקווה שהמאמצים האלה, כמו אלו שהבשילו עד כה, יבשילו גם הם".

צפו בריאיון עם ראש המוסד 

בנוגע לכך שסעודיה קושרת את המגעים עם ישראל למשא ומתן עם הפלסטינים השיב: "הדבר הזה צריך להיות לא מכשול וגם לא, בעיניי, תנאי להמשך מגעינו ליצירת קשרים בילטרליים בינינו לבין מדינות האזור".

הפופולריים