בעקבות דיל המינויים: הנדל יחרים את ישיבת הממשלה

בעקבות הדיל: הנדל יחרים את ישיבת הממשלה

לטענת שר התקשורת בעקבות הדיל: מדובר ב"סדר יום לא ענייני" • כחלק מהעסקה – דרעי יוכל להביא מינוי מטעמו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יועז הנדל
צילום: צילום: פלאש 90

שר התקשורת יועז הנדל הודיע הערב (שבת) לכחול לבן כי יחרים את ישיבת הממשלה מחר. זאת בעקבות ההסכמה של כחול לבן והליכוד להביא מינוי של חשב כללי בתמורה למינוי מנכ"ל משרד רה"מ החליפי. לדברי הנדל, הוא יחרים את הישיבת בשל "סדר יום לא ענייני". 

בתוך כך, כחלק מעסקת המינויים דרעי קיבל אפשרות להביא מינוי מטעמו לממשלה וביקש עבור העניין כמה ימים. ההערכה בש״ס היא שהשר יביא לממשלה את מינוי מנכ"ל הרבנות. בסביבתו של דרעי אומרים - האפשרויות עדיין נבחנות. 

ביום חמישי בלילה הודיעו כחול לבן והליכוד כי הושגו הסכמות שיובאו לאישור הממשלה ביום ראשון בנוגע לכמה מינויים, בהם חשב כללי במשרד האוצר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי. "זו התקפלות מפוארת - בושה", אמרו בכירים בכחול לבן בתגובה. עם זאת, לא הוסכם על מינוי של מנכ"ל למשרד המשפטים, אף שבכחול לבן הצהירו לאחרונה שלא יאפשרו לקדם מינויים אחרים עד לליבון הסוגיה הזו.

נוסף לאישור מינוי החשב הכללי ומנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי, יעלו לדיון בממשלה אישור מינוי חבר ויושב ראש מועצת רשות שדות התעופה; מינוי שגריר ישראל לאתיופיה ושגריר לא תושב של ישראל לבורונדי ולצ'אד; מינוי מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה והתעשייה. 

הפופולריים