עורכי דינו של פולארד: "הוסרו המגבלות, יוכל לעבור לאן שירצה"

המגבלות על פולארד הוסרו: "יעבור לאן שירצה"

עם קבלת ההודעה אמר פולארד כי הוא שמח שיוכל לסייע לאשתו החולה בסרטן. לפולארד אין דרכון כך שאין לו אפשרות לצאת מיידית מארצות הברית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן פולארד לאחר שחרורו, 20.11.2015
צילום: צילום: אי-פי

עורך דינו של יונתן פולארד, אליוט לאוור, אמר הערב (שישי) כי הוסרו מגבלות התנועה שהוטלו על מרשו והוא יכול לנסוע לאן שירצה. "יונתן מודה לכל מי שתמך בו והפגין למענו, הוא חווה זמנים קשים ואשתו כרגע נמצאת בכימותרפיה, אבל זה אירוע נהדר", מסר לאוור בהודעתו. הוא הוסיף כי "יונתן ואסתר מתכוונים להגיע לישראל, אבל הם לא יכולים לעשות זאת מיד בשל הטיפולים של אסתר". עוד מסר לאוור לכאן חדשות: "אושר גדול בשבילו לאחר 5 שנים של התמודדות עם הגבלות לא הגיוניות, ו-30 שנה בתנאים קשים בכלא".

עם קבלת ההודעה אמר פולארד כי הוא שמח שסוף סוף יוכל לסייע לאשתו הנאבקת במחלת הסרטן. פולארד הביע את הערכתו לשגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, על מאמציו בעניינו. בישראל מקיימים התייעצויות בנוגע לתגובה על הסרת ההגבלות על פולארד. טרם נמסרו התייחסויות - לא מלשכת ראש הממשלה ולא משגרירות ישראל בוושינגטון.

עורך הדין אלן דרשוביץ הנמנה גם הוא על עורכי דינו של פולארד, אמר הערב לעיתון הניו יורק טיימס כי מרשו ישמח להגיע לישראל. "זה היה החלום שלו, הבקשה שלו, התקווה שלו", אמר דרשוביץ לעיתון והוסיף כי "זה יהיה טוב לישראל, טוב לאמריקה וטוב לשלטון החוק".

מוקדם יותר הערב דווח בכאן חדשות כי המודיעין האמריקני צפוי לגבש חוות דעת באשר למידת מסוכנותו של פולארד. על פי הדיווח אם המודיעין האמריקני ייתן אור ירוק - ייתכן שפולארד יירצה לעלות לישראל.

בחמש השנים שמאז שחרורו הוטלו על פולארד הגבלות קשות של תנועה, הוצמד לגופו מתקן GPS, אסור היה לו לצאת מתחומי העיר ניו-יורק, הוא היה חייב להימצא בביתו בשעות הלילה, ניתן היה להיכנס למחשבים שלו ונאסרה עליו היציאה מארצות הברית. מאז שנכלא, לפני כ-35 שנים, הביע פולארד רצון עז לעלות לישראל. לפולארד אין דרכון כך שאין לו אפשרות לצאת מיידית מארצות הברית.

הפופולריים