יממה לפני ביקור פומפאו, יועצו נפגש עם השר שטייניץ

יממה לפני ביקור פומפאו, יועצו נפגש עם שטייניץ

שר האנרגיה והיועץ דיוויד שנקר דנו בין השאר במצב השיחות בין ישראל ללבנון על הגבול הימי, שלפי גורמים מעורים נתקלו ב"פערים גדולים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המשלחת הישראלית לשיחות הגבול הימי בין ישראל ללבנון בבסיס יוניפי"ל בנאקורה, 11.11.2020
צילום: צילום: משרד האנרגיה

יממה לפני הגעתו של שר החוץ האמריקני מייק פומפאו, אמש (שלישי) הגיע יועצו לענייני המזרח התיכון של פומפאו, דיוויד שנקר, לביקור בישראל, ונפגש עם שר האנרגיה יובל שטייניץ. השר שטייניץ ושנקר דנו בין השאר במצב השיחות בין ישראל ללבנון על הגבול הימי, אותן מוביל שטייניץ. בחלק מהשיחות נכח מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, שעומד בראש המשלחת הישראלית לשיחות הגבול הימי.

לדברי גורמים המעורים בשיחות לכאן חדשות, "כרגע ישנם פערים גדולים בין ישראל ללבנון. רק אם שני הצדדים יאמצו גישה מעשית, ניתן יהיה להגיע לפתרון המחלוקת". בחודש הבא צפוי להתקיים סבב השיחות הרביעי בבסיס יוניפי"ל שבנאקורה, לבנון. השר שטייניץ הבהיר כי יסכים לקיים את השיחות על קו גבול ימי שנמצא מדרום לשטח המחלוקת.

היום בצוהריים השר פומפאו יגיע לישראל במסגרת החתימה עם בחריין על מזכר הבנות בנושא התעופה בין שתי המדינות, בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ של בחריין עבד אללטיף בן ראשד אלזיאני - שינחת בארץ בבוקר עם משלחתו. שוטרים, לוחמים של משמר הגבול ומתנדבים יתפרשו במוקדי הביקור השונים שלו, בהם במרחב נמל התעופה בן גוריון, בצירים המובילים לירושלים ובבירה עצמה.

בשבוע הבא צפויה לבקר בישראל משלחת בחריינית נוספת, מהמרכז לדו-קיום ושלום על שם מלך בחריין, חמד בן עיסא אל ח'ליפה. כך נודע לכאן חדשות. הביקור יכלול פגישות עם הצמרת המדינית הישראלית וצפוי להתמקד בבחינת שיתופי פעולה עם ישראל בתחומי האקדמיה, הסובלנות הבין-דתית ועוד.

הפופולריים