נתניהו מבקש להאריך את תקופת זכאותו לאבטחה ל-20 שנה אחרי סיום כהונתו

נתניהו מבקש להאריך את זכאותו לאבטחה ל-20 שנה

פרסום ראשון: חברי הוועדה האחראים לנושא התבקשו גם שאבטחת ילדי רה"מ בעת שישמש כחליפי תהיה למשך שנתיים - במקום חצי שנה כפי שהמליצה ועדה. משרד רה"מ: "לראש הממשלה אין שום קשר או מעורבות כלשהי בשיקולי האבטחה וזו נקבעת על פי הגורמים הביטחוניים המקצועיים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחוף הים 14.11.20
צילום:

פרסום ראשון: ראש הממשלה בנימין נתניהו מקדם שינויים באבטחתו שלו ושל ילדיו כך שזו תורחב ל-20 שנה באופן רציף - כך נודע לכאן חדשות.  

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שני) כי בבקשה שהועברה, מתבקשת ועדת השרים לענייני שב"כ לאשר כי אבטחת ראש הממשלה בתום כהונתו - אם כיהן שתי קדנציות לפחות - תוארך באופן אוטמטי. כך, על פי ההצעה, יאובטח ראש הממשלה למשך 20 שנה באופן רציף (ולא ל-10 שנים עם אפשרות להארכה לעוד חמש שנים, ולאחר מכן לעוד חמש שנים, כפי שהמצב כיום).

לפי מקור המעורה בנושא, עוד מתבקשים חברי הוועדה לענייני השב"כ, האחראים לאישור אבטחת ראש הממשלה ואישים נוספים, כי אבטחת ילדי ראש הממשלה (בעת שהוא משמש כחליפי) תהיה למשך שנתיים - ולא חצי שנה כפי שהמליצה הוועדה המקצועית שעוסקת בנושא, ועדת צ'חנובר. גורמים בממשלה מתחו ביקורת על העיסוק במשך כהונת האבטחה, שנושאת בחובה גם עלויות משמעותיות, בתקופה זו.

תגובת משרד ראש הממשלה: "לראש הממשלה אין שום קשר או מעורבות כלשהי בשיקולי האבטחה וזו נקבעת על פי הגורמים הביטחוניים המקצועיים". 

הפופולריים