פרסום ראשון: עיריית ירושלים אישרה בניית 108 יחידות דיור חדשות ברמת שלמה

אושרה בניית 108 יחידות דיור חדשות ברמת שלמה

קידום הבנייה בשכונה גרם בעבר למשבר בין ישראל לממשל אובמה וביידן. מקורות בעירייה העריכו שההחלטה לאשר את יחידות הדיור החדשות אינה פוליטית, שכן העבודות בשכונה מתקיימות ביתר שאת כבר תקופה ארוכה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רמת שלמה ירושלים
צילום: צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

פרסום ראשון: לפני התחלפות הממשל בארצות הברית - עיריית ירושלים אישרה שלשום (שלישי) באופן סופי בניית 108 יחידות דיור חדשות בשכונה שנמצאת מעבר לקו הירוק. מדובר בשכונה החרדית "רמת שלמה" שקידום הבנייה בה גרם בעבר למשבר בין ישראל לממשל אובמה וביידן.

לפי מקורות המעורים בפרטים, הוועדה המקומית לתכנון ובניה תקדם בקרוב בניית עוד יחידות דיור בשכונה, "בתקווה עוד לפני השבעתו של נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן לתפקיד". יחד עם זאת, אותם מקורות בעירייה העריכו שההחלטה לאשר את יחידות הדיור החדשות אינה פוליטית, שכן העבודות בשכונה מתקיימות ביתר שאת כבר תקופה ארוכה.

בשנת 2010 שרר משבר מדיני קשה בין ישראל לבין הממשל האמריקאי תחת הנשיא אובמה (שביידן היה סגנו), כשהודיע משרד הפנים על קידום בניית 1,600 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה בעת ביקורו של ביידן בארץ.

בתוך כך, על פי מקור שנכח בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, לא נרשמה התקדמות ממשית לבנייה בשכונת גבעת המטוס. זאת על אף ההכרזה החגיגית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחודש פברואר לפני הבחירות, כי אישר בניית אלפי יחידות דיור בשכונה. גם בשכונת עטרות לא חלה התקדמות בנושא. 

הבוקר פורסם בעיתון "הארץ" כי פקידים בעיריית ירושלים וברשות מקרקעי ישראל התבקשו לאתר ולקדם תוכניות בנייה בשכונות בעיר הנמצאות מעבר לקו הירוק - לפני השבעת ביידן לנשיא ארצות הברית בינואר.

הפופולריים