יועצו הכלכלי של נתניהו: במדינות אחרות אין חרדים וערבים, אנשים שם הרבה יותר ממושמעים

"במדינות אחרות אין חרדים וערבים, ממושמעים"
יועצו הכלכלי של רה"מ פרופסור אבי שמחון באמירה מעוררת מחלוקת. פרופ' שמחון הוסיף כי במשרד האוצר מכינים תקציב לשנת 2021 וכי שר האוצר יביא אותו לממשלה בתחילת דצמבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי שמחון, יועצו הכלכלי של ראש הממשלה, 06.11.20
צילום: צילום מסך

יועצו הכלכלי של ראש הממשלה בנימין נתניהו באמירה מעוררת מחלוקת: בריאיון לדב גיל-הר ב"השבוע" בכאן 11 אמר הערב (שישי) יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופסור אבי שמחון "תסתכל במדינות אחרות, הם אוכפים, אין להם חרדים וערבים, אנשים הרבה יותר ממשומעים, זה לא הסיפור שאתה מצלם חתונה פה, בית ספר שלא עומד בהנחיות שם".

באשר למשבר הכלכלי שהחריף בשל הטלת הסגר השני, אמר פרופ' שמחון כי "מאות אלפי עצמאים ביקשו וקיבלו פיצויים". הוא הוסיף כי "אין ספק שאנשים מאוד סובלים, אבל אי אפשר להתמקח עם הנגיף". לדבריו "בכל מקום בעולם שבו ניסו להימלט מסגר - התחלואה הייתה מאוד קשה".

הריאיון המלא עם פרופסור אבי שמחון

פרופ' שמחון התייחס גם למשבר התקציבי ואמר כי במשרד האוצר מכינים עכשיו תקציב לשנת 2021. הוא הוסיף כי שר האוצר אמר כי יביא אותו לממשלה בתחילת חודש דצמבר. עוד אמר שמחון כי תוכנית הסיוע הכלכלית שעברה לאחרונה בכנסת פורשת רשת ביטחון כלכלית לכל אזרחי המדינה עד יוני 2021.

לאחר פרסום הריאיון הגיב פרופ' שמחון: "הדברים נערכו בצורה מגמתית. הכוונה הייתה כי הטענה שהתחלואה בישראל גבוהה בשל מגזר כזה או אחר אינה נכונה, מהסיבה הפשוטה שיש תחלואה גבוהה בכל אירופה". 

הפופולריים