ח"כ אריאל קלנר: רוב שופטי העליון מחזיקים בדעות "בין מרצ לחד"ש"

ח"כ קלנר: רוב שופטי העליון בדעות מרצ-חד"ש

חבר הכנסת מהליכוד בריאיון לכאן רשת ב: "רואים בעליון עמדות שאין להן אחיזה בציבור למעט קבוצות שוליים קטנות ביותר. שופטים מקבלים בצורה קבועה את הנרטיב של קבוצות שוליים בשמאל העמוק"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ אריאל קלנר מהליכוד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אריאל קלנר מהליכוד אמר הבוקר (חמישי) בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב כי רוב שופטי בית המשפט העליון אוחזים בדעות "בין מרצ לחד"ש". קלנר נשאל על התבטאות שלו כי השופטים בישראל מהווים שמאל קיצוני ואמר כי יש ארבעה שופטים ימנים בעליון מתוך 15, "כל השאר מייצגים משהו בין מרצ לחד"ש. רואים עמדות בעליון שאין להן שום אחיזה בציבור למעט קבוצות שוליים קטנות ביותר. שופטים מקבלים בצורה קבועה את הנרטיב של קבוצות שוליים בשמאל העמוק", אמר קלנר.

האזינו לריאיון עם קלנר בכאן רשת ב

ח"כ קלנר אמר כי בארצות הברית יש בית משפט עליון המתערב בכל תחום פוליטי, אך הוא גם נבחר בידי פוליטיקאים. "השופטים בישראל לא יכולים לאחוז במקל בשני קצותיו, הם גם ייבחרו את עצמם וגם יתערבו בכל סוגיה פוליטית על סמך השקפת עולמם. שופטים לא צריכים לעסוק בפוליטיקה, אלא לשפוט על פי החוק. אם הם עוסקים בפוליטיקה, לפחות שייצגו ציבורים שונים ולא קבוצה קטנה שגם לה אני רוצה שיהיה ביטוי בעליון, אבל ביחס פרופרוציוני לגודלה".

הפופולריים