הרשות הפלסטינית צפויה לקחת את כספי המיסים מישראל אם ביידן יזכה בבחירות

הרשות צפויה לקחת את כספי המסים אם ביידן יזכה

בכירים ברשות אמרו בשיחות סגורות לבכירים אירופים כי במצב כזה יתחדש גם התיאום הביטחוני והאזרחי עם ישראל. בידי ישראל המטברו כשלושה מיליארד שקלים השייכים לרשות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן בכינוס ברמאללה, 19.05.20
צילום: אי-פי

בכירים ברשות הפלסטינית אומרים הערב (רביעי) בשיחות סגורות כי בכוונת הרשות לקחת את כספי המיסים מישראל ולחדש בהדרגה את התיאום הביטחוני והאזרחי עמה, אם ג'ו ביידן ינצח בבחירות בארצות הברית. הדברים נאמרו לבכירים אירופים וגורמים אחרים. 

בחצי השנה האחרונה, מאז שהרשות שנמכה את רמת התיאום עם ישראל וסירבה לקחת מישראל את כספי המיסים שהיא אוספת בעבורה, הצטברו אצל ישראל כשלושה מיליארד שקלים השייכים לרשות. המצוקה הכספית של הרשות החריפה והיא נטלה הלוואות מהבנקים והסתייעה בתרומות מועטות, ונאלצה לקצץ משמעותית במשכורות פקידיה.

לכאן חדשות נודע כי בכירים בסביבתו של אבו מאזן לוחצים עליו בעת האחרונה לקחת את הכספים מישראל. בראש  הבכירים הללו - בכיר הרשות חוסיין א שייח, ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג', שר האוצר הפלסטיני שוכרי בשארה וראש הממשלה הפלסטיני מוחמד שתאייה. 

השבוע ביקר חוסין א שייח בחשאי בקטר ולדברי מקורות פלסטינים הגיע כדי לחדש את בקשת הרשות הפלסטינית להלוואה בסך 250-300 מיליון דולר. א שייח כבר ביקר בקטר בחודשים האחרונים והעלה בקשה דומה, שלא נענתה בחיוב.

הפופולריים