ח"כ גפני מיהדות התורה: זעם גדול על התנהלות רה"מ - נצביע נגד הגדלת הקנסות

ח"כ גפני על הגדלת הקנסות: זעם על התנהלות רה"מ

יו"ר דגל התורה תקף את ראש הממשלה בריאיון בכאן רשת ב: נתניהו מביא החלטות חסרות היגיון בגלל שמדובר בחרדים - לא נאפשר את זה • קבינט הקורונה צפוי להתכנס היום לדון בהגדלת הקנסות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה גפני ויעקב ליצמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר דגל התורה בסיעת יהדות התורה ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, תקף הלילה (שני) בחריפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהתייחס לעניין הגדלת הקנסות למפרי הנחיות והגבלות קורונה, ואמר שהסיעה כולה תצביע נגד. קבינט הקורונה צפוי להתכנס היום לדון בעניין.

בריאיון ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" אמר גפני כי "אומרים שאנחנו מצליחים לגרום לרה"מ לשנות את ההחלטות שלו, נראה לי שהוא עושה את זה בכוונה. למה הוא מביא החלטות חסרות היגיון? בגלל שמדובר בחרדים". 

חבר יהדות התורה הוסיף כי "אנחנו הולכים עם הימין כי הציבור המסורתי נמצא בימין אבל נתניהו לא יכול להיות רגוע כי הזעם אצלנו הולך וגובר. זאת כפיות טובה כלפינו - לפחות לשבת איתנו ולדבר לפני שמקבלים החלטות דרקוניות כאלה, לא נאפשר את זה בגלל שההיגיון לא מאפשר את זה. אם רה"מ לא נוהג בהיגיון אנחנו כן נוהגים בהיגיון".


בחדשות הערב בכאן 11 דווח אתמול כי במשרד הבריאות מודאגים מהירידה במספר בדיקות הקורונה בחברה החרדית וחוששים מתחלואה סמויה בה. מהנתונים עולה כי שיעור הבדיקות באוכלוסייה הכללית גבוה פי יותר מארבעה מבציבור החרדי. יחד עם זאת, שיעור הבדיקות החיוביות בחברה החרדית גבוה פי שניים מבציבור הכללי. 

בנושא זה אמר ח"כ גפני: "יש רצון להכפיש את הציבור החרדי בשעה שהוא אחד המגזרים הנשמעים ביותר". השמיצו את החרדים והציגו אותם כמפיצי מחלות. לאחר שבמאמץ רב הצליחו לעבור לצבע ירוק, אומרים במשרד הבריאות שזה בגלל שאין בדיקות".

גפני התייחס גם למשבר קואליציוני המתמשך בין הליכוד לכחול לבן, ותקף את האחרונה: "בכחול לבן צריכים להחליט אם הם רוצים ללכת לבחירות או שהממשלה תתנהל. הם לא יכולים כל הזמן לדבר ולא לעשות את מה שצריך לעשות - מציע להם להתיישר ולחיות לפי הנוהל והחוקים, ולא כל הזמן לעשות משברים".

המפלגות החרדיות התנגדו אתמול בישיבת הממשלה להגדלת הקנסות, בעקבות כך הוחלט שהנושא יועבר לדיון בקבינט הקורונה. ח"כ יעקב ליצמן וח"כ משה גפני הודיעו לראש הממשלה כי הם מתנגדים, ואם ההצעה תעבור לאישור הכנסת, חברי הסיעה יצביעו נגד בכל פורום אפשרי, בוועדות ובמליאת הכנסת. ליצמן, שמתנגד בחריפות, אינו חבר בקבינט הקורונה. השר איציק כהן מש"ס אמר בישיבת הממשלה כי יש למשוך את ההצעה. בתגובה אמר נתניהו: "לא מושך. נקודה. בלי קנסות אין אפשרות לאכיפה רצינית". גם השרים פנינה תמנו שטה ויעקב אביטן התנגדו.

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור חזי לוי, גינה אתמול את אמירת האדמו"ר מוויז'ניץ' לפיה יש "להוקיע את המלשינים" על פתיחת מוסדות לימוד בניגוד להנחיות, ואמר כי זו "אמירה ראויה להוקעה וראויה לאכיפה". לדבריו בתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב, "אני כאזרח לא מקבל את זה. יש כללים שכל החברה הישראלית צריכה לאחוז בהם כדי לחיות במידה שפויה עם פחות תחלואה. הקורונה לא עזבה אותנו ולא מבדילה בין קדוש זה או אחר".

הפופולריים