קבינט הקורונה אישר את מתווה החזרה לבתי הספר

קבינט הקורונה אישר את מתווה החזרה לבתי הספר

כיתות א'-ד' ילמדו לפחות 4 ימים בשבוע • כ"ץ לקראת קבינט הקורונה: משרד הבריאות התנתק מהעם ונוהג באטימות לב • במשרד האוצר דורשים פתיחה מיידית של חנויות הרחוב תחת מגבלות תו סגול קשיחות • פרופ' גמזו ביקש בקבינט הקורונה להטיל סגר על יישוב נוסף - בועיינה-נוג'ידאת • השרים צפויים לאשר את פתיחתם מחדש של בתי הכנסת ביום ראשון הקרוב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה בבית ספר בירושלים, 3 במאי 2020
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

קבינט הקורונה אישר הבוקר (חמישי) את מתווה החזרה לבתי הספר החל מיום ראשון הקרוב. על פי המתווה שאושר, כיתות א'-ד' ילמדו לפחות ארבעה ימים בשבוע, בקבוצות קבועות של עד 20 תלמידים. השר עמיר פרץ אמר בדיון כי "אין פתרון לרשויות לא עשירות".

על פי המתווה, מורה יוכל ללמד עד שלוש קבוצות קבועות של תלמידים. מחנכת הכיתה תלמד את שתי הקבוצות ותחלק את זמנה באופן שווה ביניהן, ככל שניתן. בכיתות א' וב' תתמקד הלמידה בתחום השפה, ובכיתות ג' וד' מרבית זמן הלמידה יוקדש לתחומי השפה והמתמטיקה. בכיתה ד' יתווספו גם תחומי המדעים והאנגלית.

מתווה החזרה לבתי הספר

שר החינוך גלנט תקף את ההתנהלות בקבינט ותהה אם רוצים שיתייחס לעניין הלימודים שיעלו את השקף שלו. אם לא אפשר לעשות כמו כל פעם ולא לשאול אותי, אמר. בייעוץ המשפטי לממשלה אמרו לשרי הקבינט כי הם ייאלצו לדון בקרוב בעניין איכוני שב"כ אחרת לא יהיה אפשר להמשיך לאשר אותם לנוכח הירידה בתחלואה. 

שר הבריאות אדלשטיין אמר בדיון כי הקו המנחה צריך להיות איך לא חוזרים למצב שסגרנו דברים שזה עתה פתחנו. "הזהירות מחייבת אותנו לא לקחת ביסים גדולים מידי. אני מקווה שגם נפתח תוכנית של שישה שלבים וגם נוכל לעמוד בה. להתקדם בתכנית באמת אפשר רק אם נתקדם בזהירות".

עדכונים שוטפים

שר האוצר ישראל כ"ץ אמר בדיונים פנימיים לקראת הדיון בקבינט כי משרד הבריאות התנתק מהעם ונוהג באטימות לב. "רוצים לדחוף שמונים אלף בני אדם מתחת לסף העוני", אמר. השר אופיר אקוניס אמר כי אין שום סיבה אפידמיולוגית להשאיר את חנויות הרחוב סגורות. מספיק כבר, אנשים מבקשים לעבוד ולפרנס עצמם בכבוד. אסור לנו להשאיר אותן סגורות עוד יום אחד, אמר השר אקוניס.

הפופולריים