ארה"ב מסירה מגבלות גיאוגרפיות - תוכל להשקיע במיזמים ביו"ש וברמת הגולן

ארה"ב מסירה מגבלות ותוכל להשקיע במיזמים ביו"ש

רה"מ נתניהו ושגריר ארה"ב בישראל פרידמן יחתמו על ההסכמים באוניברסיטת אריאל. נתניהו: "בזמן הקורונה אנחנו ממשיכים לפתח את היכולות הצבאיות שלנו, מול חיזבאללה ומול כל אויב אחר. כדאי שיקחו את זה בחשבון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוניברסיטת אריאל
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית הודיעה הבוקר (רביעי) רשמית כי תסיר את המגבלות הגיאוגרפיות על שלושה הסכמים לשיתוף פעולה עם ישראל, כך שתוכל להשקיע כספים גם במיזמים בשטחי יהודה ושומרון וברמת הגולן. ראש הממשלה נתניהו ושגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, יחתמו היום על ההסכמים הללו באוניברסיטת אריאל. נוסף על חתמו המדינות על הסכם שיתוף פעולה מדעי וטכנולוגי שמעגן שיתופי פעולה בין הממשלות.

בנאומו אמר נתניהו כי ההסכם חשוב בבימים אלה שבהם אנו מתמודדים עם נגיף קורונה. "יש תחרות עולמית מי ישים ידו על חיסון. אנחנו פועלים בשלושה אפיקים - ייצור עצמי במכון הבילוגי שלנו, פעילות מול החברות הגדולת בעולם ופעילות אישית שלי מול מנהיגי העולם החל מסגן הנשיא פנס, ראש ממשלת הודו מודי ונשיא רוסיה פוטין וגם מנהיגי אירופה. זו המשימה הגדולה ביותר שלנו במאבק נגד הקורונה".

ראש הממשלה ציין כי מחר ידון קבינט הקורונה במתווה הכולל. "אני דן עם שר החינוך ואנשי השלטון המקומי על שיפור מתווה החינוך. אני דורש שתוכנית היציאה שלנו תהיה מדורגת ואחראית.  

נתניהו התייחס גם ליכולות צה"ל: "אני בא מתרגיל של צה"ל בצפון. בזמן הקורונה אנחנו ממשיכים לפתח את היכולות הצבאיות שלנו, מול חיזבאללה ומול כל אויב אחר. כדאי שיקחו את זה בחשבון", אמר  ראש הממשלה.

שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, אמר במעמד החתימה: ״היחסים המיוחדים שבין ישראל לארצות הברית קיבלו היום חיזוק נוסף ומשמעותי. הממשלות מחזקות את שיתוף הפעולה ביניהן סביב מחקרים מדעיים ומיזמים טכנולוגיים ומייצרות בכך אינספור הזדמנויות לחוקרים, למדענים וליזמים שיקימו חברות פורצות דרך על בסיס התוצרים המשותפים״.

הפופולריים