"הוא בסך הכול חיזק את המורים": התגובות לאמירתו של יזהר שי

השר והתמיכה בהפרות: "הוא בסך הכול חיזק מורים"

חשיפת כאן חדשות | יו"ר ועדת חינוך רם שפע וח"כ תהלה פרידמן מכחול לבן התייחסו להקלטות של שר המדע שנחשפו בכאן חדשות • בהקלטות נשמע השר שי אומר: מצדיע למורים ולמנהלים שהפרו את ההנחיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ יזהר שי
צילום: תאגיד השידור

יו"ר ועדת חינוך, חבר הכנסת רם שפע מכחול לבן התייחס היום (שני) להקלטות של שר המדע יזהר שי, שנחשפו בחדשות הערב בכאן 11, שלפיהן הביע השר תמיכה בהפרת הוראות משרד הבריאות, מצד מורים ומנהלים במוסדות חינוך חרדיים וחילוניים. "הוא בסך הכול חיזק את המורים", אמר שפע בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בהקלטות נשמע שי אומר כי הוא "מצדיע למורים ולמנהלים שהפרו את הוראות הממשלה". שפע הוסיף: "זה לא מה שנאמר. השר אמר שהוא מצדיע למורים ולמורות, שלא במסגרת תפקידם, פגשו את התלמידים בשטח פתוח בהתאם להנחיות".

האזינו לריאיון עם ח"כ רם שפע

האזינו לריאיון עם ח"כ תהלה פרידמן

גם חברת הכנסת תהלה פרידמן התייחסה לאמירתו של השר יזהר שי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב. פרידמן אמרה כי "יזהר אמר שהמשפט הבא שלו היה שהוא כמובן חושב שצריך לפעול בהתאם לחוק. הוא בוודאי כמו כולנו מתוסכל, אני לא חושבת שהוא קורא להפרת חוק, רחוק מזה".

בהקלטה שנחשפה אמר שי: "זה לא נכון להחזיק ילדים שלא יראו את המורים שלהם. יש 25,000 תלמידים חרדים שחזרו ללימודים, ויש עוד עשרות אלפי ילדים בממלכתי שראו את המורים בניגוד לחוק, בניגוד להוראות של משרד החינוך – אך בהתאם להיגיון הצרוף ואני מצדיע להם. קצת קשה לי להגיד את זה אבל אני מצדיע למורים ולמנהלים שהפרו את הוראות הממשלה, והלכו לפגוש את התלמידים שלהם למרות שהם לא מבוטחים בניגוד להוראות משרד החינוך. זה קרה כמעט בכל מקום". 

שי הוסיף: "מורים פגשו את התלמידים שלהם בפארקים. מותר לצאת לפארק ולהיות עד 20 איש, למרות שהם לא מבוטחים. בניגוד להוראות של משרד החינוך מורים לא ויתרו על התלמידים שלהם. זה קרה בכל הארץ. אני מצדיע להם". 

הפופולריים