יזהר שי בהקלטות: מצדיע למורים ולמנהלים שהפרו את ההנחיות

השר שי בהקלטה: מצדיע למורים שהפרו את ההנחיות
בלעדי: חבר קבינט הקורונה בהתבטאות נגד ההחלטה שלא לפתוח את מערכת החינוך • בהקלטה שנחשפה בכאן חדשות הוא נשמע אומר: "בניגוד להוראות של משרד החינוך מורים לא ויתרו על התלמידים שלהם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר יזהר שי מכחול לבן
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי הביע בסוף השבוע תמיכה בהפרת הוראות משרד הבריאות, מצד מורים ומנהלים במוסדות חינוך חרדים וחילונים. בהקלטות שנחשפו היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11 נשמע שי אומר כי הוא "מצדיע למורים ולמנהלים שהפרו את הוראות הממשלה". 


בהקלטה שנחשפה אמר שי: "זה לא נכון להחזיק ילדים שלא יראו את המורים שלהם. יש 25,000 תלמידים חרדים שחזרו ללימודים, ויש עוד עשרות אלפי ילדים בממלכתי שראו את המורים בניגוד לחוק, בניגוד להוראות של משרד החינוך – אך בהתאם להיגיון הצרוף ואני מצדיע להם. קצת קשה לי להגיד את זה אבל אני מצדיע למורים ולמנהלים שהפרו את הוראות הממשלה, והלכו לפגוש את התלמידים שלהם למרות שהם לא מבוטחים בניגוד להוראות משרד החינוך. זה קרה כמעט בכל מקום". 

שי הוסיף: "מורים פגשו את התלמידים שלהם בפארקים. מותר לצאת לפארק ולהיות עד 20 איש, למרות שהם לא מבוטחים. בניגוד להוראות של משרד החינוך מורים לא ויתרו על התלמידים שלהם. זה קרה בכל הארץ. אני מצדיע להם". בהמשך השיחה, השר שי הדגיש שאינו מעודד את הפרת החוק אבל שב והדגיש שהוא מצדיע למורים שנהגו בניגוד לחוק ולהנחיות.

קבינט הקורונה דן היום במתווה החזרה ללימודים החל משבוע הבא. המתווה המתגבש בדיון: כיתות ג'-ד' ילמדו בקפסולות, וכיתות א'-ב' ילמדו חצי שבוע בבית הספר וחצי שבוע בבית – כדי לצמצם את מספר הילדים בכיתה – מה שימנע עלייה של התחלואה.

הפופולריים