מפגינות נגד אלימות כלפי נשים צעקו על גנץ: "הממשלה ישנה בשקט עם כל הנרצחות"

עשרות מוחים על היחס כלפי אלימות נגד נשים

שר הביטחון בני גנץ יצא אל המפגינות מול הכנסת שצעקו לעברו - "קודם מעשים, אחר כך נאומים". בהפגנה נכחו גם השרים פרץ ותמנו שטה. הוועדה לביקורת המדינה דנה בטיפול באלימות במשפחה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה כנסת נשים אלימות רצח
צילום: צילום: ורד פלמן

עשרות מפגינים מחו היום (רביעי) מול הכנסת נגד יחס הכנסת והממשלה לאלימות כלפי נשים. שר הביטחון בני גנץ יצא אל המפגינות מול הכנסת והן צעקו לעברו - "קודם מעשים, אחר כך נאומים". גנץ אמר למפגינות: "המשטרה צריכה לעבוד והמספרים צריכים לרדת מאוד. זה לא פוליטיקה, זה לא ימין וזה לא שמאל". בהפגנה נכחו גם השרים עמיר פרץ ופנינו תמנו-שטה וכן חברי הכנסת עאידה תומא-סלימאן, עידן רול ואחמד טיבי.

הוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת בראשות חבר הכנסת עפר שלח דנה היום בנושא הטיפול באלימות במשפחה. הדיון מגיע נוכח שבוע מדמם בו שתי נשים נרצחו בבאר שבע וחיפה בהפרש של שעות. "מבקר המדינה חייב לבדוק איך החלטות ממשלה לטיפול באלימות במשפחה לא תוקצבו – דווקא בתקופת הקורונה, אין נושא דחוף מזה", אמר שלח.

אתמול התקיים עימות בוועדת החוקה בדיון על הצעת החוק של ח"כ קרן ברק מהליכוד למניעת אלימות כלכלית כלפי נשים, יצאו חברי הכנסת מסיעתה שלה נגד שינוי החוק, ביניהם אסנת מארק, עמית הלוי ואריאל קלנר, שטען בין היתר: "אלימות כלכלית זה כשאישה מוציאה עשרת אלפים שקלים על בגדים ולא מבקשת רשות מבעלה ומרוששת אותו".

השרה לשוויון חברתי מירב כהן מכחול לבן אמרה במהלך הדיון כי "המסר שצריך לצאת מהוועדה לכל אותן נשים - אנחנו כאן, אנחנו הגב שלכן, תרימו את הראש, אנחנו כאן בשבילכן".

הפופולריים