רילוקיישן לדובאי? ריאיון עם שר האוצר האמירותי

רילוקיישן לדובאי? ריאיון עם שר האוצר האמירותי

עובייד חומייד אלטאייר לכאן חדשות: "הגענו לכאן כדי להניח יסודות לקשרים העתידיים שלנו". על הביקורת מצד הפלסטינים: "מקווים שהסכמי אברהם יובילו לפתרון לפלסטינים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האמירותי עובייד חומייד אלטאייר
צילום: -

שר האוצר של איחוד האמירויות, עובייד חומייד אלטאייר, התייחס היום (שלישי) בריאיון מיוחד לחדשות הערב להסכמים בין המדינות. "הגענו לכאן כדי להניח יסודות לקשרים העתידיים שלנו", ציין שר האוצר. "זה חשוב מאוד לקשרים הכלכליים שלנו. אני קורא לכל החברות לעשות רילוקיישן לאמירויות". 

בתגובה לביקורת של גורמים פלסטינים, לפיהם הביקור של השרים מהאמירויות מביש, אמר השר: "כולנו מחויבים לסוגיה הפלסטינית, ואנחנו מקווים שהסכמי אברהם יובילו לפתרון לפלסטינים. זה צעד היסטורי לכל האזור, שיצור תקווה שבאמצעות דיאלוג נצליח להשיג פתרון". 

הבוקר נחתה בנמל התעופה בן גוריון משלחת בראשות שרי האוצר והכלכלה של איחוד האמירויות, ביחד עם משלחת אמריקנית בראשות שר האוצר סטיב מנוצ'ין. במסגרת המפגש העביר נציג משרד החוץ של איחוד האמירויות לשר החוץ גבי אשכנזי בקשה רשמית להקמת שגרירות בתל אביב. המדינות חתמו על שורה של הסכמים, בהם הסכם הדדי לפטור מאשרות כניסה. בכך הפכה איחוד האמירויות למדינה הערבית הראשונה שישראלים לא יידרשו לאשרת כניסה מיוחדת או דרכון זר כדי לטוס אליה.

בבד בבד, יו"ר קרן הסיוע של הבית הלבן, אדם בוהלר, הודיע כי ארצות הברית תקים קרן שתיקרא "קרן אברהם" ושתשב בירושלים. הקרן תהווה משרד לשיתופי פעולה כלכליים במזרח התיכון ובצפון אפריקה שתקציבה הראשוני יהיה שלושה מילארד דולר.

הפופולריים