האמירויות העבירה לישראל בקשה רשמית להקמת שגרירות בת"א

האמירויות העבירה בקשה להקמת שגרירות בת"א

משלחות מארה"ב ואיחוד האמירויות בישראל חתמו על שורת הסכמים • ארה"ב תשקיע 3 מיליארד דולר קרן לשיתופי פעולה כלכליים במזה"ת התיכון • נציג הבית הלבן: תקציב הקרן - 3 מיליארד דולר • נתניהו: "לכולנו עתיד משותף" • ישראל ואיחוד האמירויות יחתמו על הסכם פטור מאשרות כניסה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איחוד האמירויות העבירו לישראל בקשה רשמית להקמת שגרירות בתל אביב, 20.10.20
צילום:

נציג משרד החוץ של איחוד האמירויות העביר היום (שלישי) לשר החוץ אשכנזי בקשה רשמית להקמת שגרירות בתל אביב. מוקדם יותר נחתה בנמל התעופה בן גוריון משלחת בראשות שרי האוצר והכלכלה של איחוד האמירויות, ביחד עם משלחת אמריקנית בראשות שר האוצר סטיב מנוצ'ין לקראת חתימה על שורת הסכמים.

יו"ר קרן הסיוע של הבית הלבן, אדם בוהלר, הודיע כי ארצות הברית תקים קרן שתיקרא "קרן אברהם" ושתשב בירושלים. הקרן תהווה משרד לשיתופי פעולה כלכליים במזרח התיכון ובצפון אפריקה שתקציבה הראשוני יהיה שלושה מילארד דולר.

ישראל ואיחוד האמירויות יחתמו היום על הסכם הדדי לפטור מאשרות כניסה. בכך תהפוך איחוד האמירויות למדינה הערבית הראשונה שישראלים לא יידרשו לאשרת כניסה מיוחדת או דרכון זר כדי לטוס אליה.

בטקס קבלת הפנים בשדה התעופה בן גוריון אמר ראש הממשלה נתניהו, שקיבל את פני הבאים, כי היום נעשית היסטוריה בדרך שתיזכר לדורות. "זו הפעם הראשונה מאז חתימת ההסכמים בבית הלבן, שנחתום על הסכמי שיתוף פעולה קונקרטיים שיועילו לשלום", אמר ראש הממשלה. "לכם זהו ביקור ראשון בישראל אך אני מצפה לרבים נוספים", אמר נתניהו לשרי האמירויות. "כולנו בני אברהם, לכולנו עבר משותף ולכולנו עתיד משותף ויחד אנחנו מבטיחים לנו ולדורות הבאים עתיד מזהיר של שלום".

שר האוצר של האמירויות, עובייד חומייד אלטאייר, אמר כי הביקור יהיה פרוקדוקטיבי ועשיר שיחזק את שיתוף הפעולה של שתי המדינות. "הצוות שלנו מוכן להמשיך בדו שיח על קשרים פיננסיים להשיג יתרון הדדי לשתי המדינות. אנחנו מחוייבים לתמוך ברשתות ולטפח סביבה כלכלית ידידותית בין המדינות. אנחנו מחכים לאחר את כולכם באמירויות בעתיד הקרוב".

הסכם זה והסכמים נוספים בתחומי התעופה, הגנה על השקעות, מדע וטכנולוגיה, ייחתמו במסגרת מפגש פסגה טרילטרלי בנמל התעופה בן גוריון. לאחר ההצהרות המשותפות צפויות להתקיים פגישות מקצועיות של שרים ובכירים נוספים מהצדדים השונים.

הפופולריים