לקראת קבינט הקורונה: הקרב על פתיחת בתי הכנסת חוזר

לקראת קבינט הקורונה: הקרב על בתי הכנסת חוזר

בכירים במערכת הבריאות: ההפרות בחינוך החרדי עלולות לדחות את ההקלות הבאות • פיקוד העורף יערוך בדיקות קורונה ב-40 ישיבות ברחבי הארץ • אחרי הירידה בתחלואה: השרים הסירו את הסגר מהיישוב רכסים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תפילה בירושלים, בית כנסת, חרדים
צילום: צילום: יונתם זינדל, פלאש 90

הקרב על בתי הכנסת חוזר: בישיבת הקבינט היום (שלישי) אחר הצהריים צפויים השרים לדון בפתיחת בתי הכנסת מחדש. בתי הכנסת סגורים מאז תחילת הסגר, למעט יום הכיפורים, וכבר היום, בדיון השלבים הבאים של היציאה מהסגר, מתכוונים שרים לדרוש את פתיחתם - אם יינקטו הקלות נוספות וייפתחו חנויות ומסחר. בתוך כך, ועדת השרים לענייני אזור מוגבל הסירה את הסגר על היישוב רכסים, אחרי שרמת התחלואה בו ירדה והוא לא כבר מוגדר אזור אדום.

מתווה משרד הבריאות צידד בפתיחת בתי הכנסת בתנאי שמספר הנדבקים היומי ירד מ-500 (ומקדם ההדבקה יהיה נמוך מ-0.8), יחד עם המסחר, הצימרים ופתיחת עסקים המקבלים קהל. אך מתווה משרד הבריאות דרש גם להמתין לפחות שבועיים בין הקלה להקלה, וזו תוכננה להיות רק השלב השלישי של ההקלות ביציאה מהסגר.

בד בבד, לקראת החזרה ללימודים בישיבות, פיקוד העורף צפוי לבצע הערב בדיקות קורונה לבחורים ב-40 ישיבות ברחבי הארץ. גורמים בכירים במשרד הבריאות אמרו אתמול לכאן חדשות כי "ההפרות במוסדות החינוך החרדיים, שמביאים עשרות אלפי ילדים ונערים ללימודים בניגוד להנחיות, עלולות לגרום לכך שלא נפתח את כיתות א'-ד' בעוד שבועיים כי תהיה עלייה בתחלואה". תוצאות ההפרות של ההנחיות יהיו ניכרות בנתוני התחלואה רק בעוד כ-10 ימים, ולכן יש חשש ששלב 2 לא יגיע בעוד כשבועיים.

משרד הבריאות יתעקש בקבינט הקורונה על פתיחת כיתות א'-ד' בלבד לפי המתווה שגיבש המשרד, בקפסולות, ולא יתפשר על צירוף כיתות ה'-ו' או צירוף מסחר וצימרים.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, קטי דור ועקיבא ווייס

הפופולריים